Skocz do zawartości

Uran i Neptun - na skraju Układu Słonecznego...


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, HAMAL napisał:

Hmm, Szczerze mówiąc, mi i niektórym autorom też, kiedyś badaliśmy temat, naturalny Neptun wychodzi TAKI a Uran TAKI była konkluzja, że niebieskie Neptuny to barwione są siłą przyzwyczajenia powszechnego przekonania :uhm:

Tak wyszło ze złożenia RGB w Astraimage, dalej żadnych "tooli" nie używałem tylko podciągnąłem saturację po podłożeniu na IR.

Z Uranem tak samo.

 

col.jpg.608196a6c903646bb246a5d3cff94cf2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyczył mi Łukasz surowe stacki kolorów i mi wychodzi, ze racja leży po środku :)

 

Uran zielony, nie ma wątpliwości, a Neptun Cyanowy (czyli niebiesko-zielony)

 

Na pewno nie jest taki do jakiego przyzwyczaiły nas obrazki z neta https://www.google.com/search?q=neptun&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiJtKnB3NzrAhVEpYsKHboiC2AQ_AUoAXoECB4QAw&biw=1920&bih=937

 

Ani identycznie zielony jak mi kiedyś wyszło :D

 

Ani niebieski tak bardzo jak Łukaszowi powyżej :D 

 

zmiksowane zpipetowane kolory wyszły mi tak, Neptun pasuje kolorem do mojego linku :)

 

N-P.png.a9a8b072800c5c2cef65f8b609257f6a.png

Zauważyłem, że Neptun oszukuje trochę bo kolor niebieski jest zazwyczaj mocno rozwalony przez atmosferę stąd przy obróbce wrażenie jego objętości względem R i G gdy rdzeń kolorystyki RGB tak naprawdę jest jak wyżej.

 

Dzięki za udostępnienie stacków :)

 

Nie uważam się za znawcę tematu ale od zawsze mnie on nurtuje :) 

 

 

 

Edytowane przez HAMAL
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrób zdjęcie Ziemi i masz cały układ. Można lecieć z następnym xD

A tak na poważnie to może okazja na zebranie tych 10.000 klatek będzie w przyszłym tygodniu? Warunki mają być dobre, niebo fajne tylko nie wiadomo jak z seeingiem. Zestaw masz chyba dość składany i rozkładany także.. tylko daje pod rozważenie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wismat napisał:

A tak na poważnie to może okazja na zebranie tych 10.000 klatek będzie w przyszłym tygodniu? Warunki mają być dobre, niebo fajne tylko nie wiadomo jak z seeingiem. Zestaw masz chyba dość składany i rozkładany także.. tylko daje pod rozważenie ;) 

Na pewno, teleskop jedzie ze mną :) Będę walczył przez  cztery noce.

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można to dorzucę Urana z dzisiejszej nocy. Wiem, to żart względem tego co pokazuje tu @Lukasz83 ale przynajmniej pokażę kolor :D

 

Nic z nim nie robiłem ponad zestackowanie (bo i co zrobić więcej z kolorową kropką), ale jeśli ktoś chce to avi udostępnię.

00_13_47_pipp_l5_ap10.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, HAMAL napisał:

Jesteś dl siebie zbyt surowy, wiekszość naszych uranów to kolorowe kropki, tylko jedne większe, inne mniejsze, Twoja od nich (Łukasz też) różni się tylko rozmiarem ale to akurat łatwo zmienić barlowem lub przy obróbce.

Eh, tak już mam. Najchętniej wywaliłbym 3/4 tego co dotychczas już zrobiłem :-)

Ten Uran był avikowany moim standardowym i dosyć skromnym setupem - Newton 200/1000; ASI 224MC z Barlow 3x - tylko RGB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.