Skocz do zawartości

Serce Łabędzia


Robson_g

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze małe problemy z ustawieniem odpowiedniego kadru. Obiektyw nie pokazuje mi tego, co chce pokazać CDC.

Nie miałem za bardzo wyjścia, więc ustawiłem motylka w takiej orientacji, żeby choć trochę zamaskować nieudany kadr.

To właściwie moje pierwsze zdjęcie z guidingiem, ditheringiem itp.

Canon 6D z obiektywem 400mm

30 klatek po 300 sek. ISO 800

Optolong L-pro

 

motyl.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, gryf188 napisał:

 być może flat nie został odjęty.

 

 

Też teraz o tym pomyślałem.

Flaty robię na skalibrowanym monitorze graficznym.

Stack wygląda identycznie z flatami i bez, no ale co flat może zdziałać na klatce ze zdjęciem z obiektywu przymkniętego do F6.3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, monter napisał:

To raczej znak, że coś nie działa. Flat powinien dać radę z winietą. 

Hmm. Według mnie, z naturalna "wadą" obiektywu tak. Natomiast z cieniem na matrycy powstałym w wyniku wkładania ciała obcego przed nią, może być już gorzej. 

Zresztą nie chcę się wymądrzać, bo to jest moje pierwsze zdjęcie z flatami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź flata mocno rozciągniętego  tak żeby było widać wszystko co powinien zdjąć ze zdjęcia , nie tylko winietę ale też wszelkie paprochy w torze optycznym. Porównaj potem zdjęcie z flatem i bez nie tylko w kierunku winiety ale też paprochów wpływających na tło zdjęcia. Żeby to zobaczyć obejrzyj zdjęcia z flatem i bez mocno  rozciągnięte tak żeby wszystkie wady tła były widoczne. Wtedy będziesz widział czy  flat zadziałał czy nie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Maetrik napisał:

Poza flatami myślę, że warto powalczyć też o kolor gwiazdek i tła, pyły wyszły ładnie ale gwiazdki są wyprane z koloru a tło czerwone. Poprawa tych elementów dodałaby uroku fotce :)

 

Jasne, tylko że wg mnie gwiazdy zachowały swój naturalny kolor (prawie :)). One mają tam świecić :)

A tło rzeczywiście jest z dominantą czerwonego, ale ten kolor naprawdę tam dominuje. Co nie zmienia faktu, że zawsze można coś poprawić a tym bardziej przy okazji nowego stacka z prawidłowym (mam nadzieję) flatem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, delaa napisał:

Są babole na nim - jest na czym się oprzeć ;-)

Filtr jest clip-on prawda? Nie wyciągasz go?

Całość procesu w rawach z Canona?

PS.

Masz bardzo czystą matrycę ;-) Zazdrość.

flat.jpg.1643112e7195f215297ae0348a7620bc.jpg

Filtr to eos clip, ale flaty robiłem drugim 6D, bez modyfikacji i bez filtra.

Całość procesu w rawach z Canona.

Czystą matrycę? Żartujesz , czy piszesz poważnie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Robson_g napisał:

Filtr to eos clip, ale flaty robiłem drugim 6D, bez modyfikacji i bez filtra.

No to mamy to ;-) 

Warto było ciągnąć za język.

Tym samym wszystkim zawsze, bez zdejmowania obiektywu, bez dotykania pierścieni, jeśli to możliwe. Taka jest idea flata.

Tak masz naprawdę czystą matrycę - w tym drugim.

 

Pozdr.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak robisz materiał - identycznie robisz flata. 

Z filtrem po to robisz między innymi flata żeby tą winietę usunąć. Jak Ci karaluch wpadnie do body  w czasie sesji to z karaluchem.

Nie kombinuj. Tak jak na montażu tak samo do flatów. Najlepiej bez rozdzielania 

obiektywu i body. Bez kręcenia przesłoną i ostrością.

Można też robić na odpierdziel, ale po co?

Pozdr.

Edytowane przez delaa
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.