Skocz do zawartości

Wieszak ze zlotu (170 min)


count.neverest

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładnie , druga wersja bardziej przejrzysta. Mnie poza samym wieszakiem najbardziej urzekła malutka gromadka z lewej strony Wieszaka NGC6802  która wygląda pięknie i świadczy o dobrej jakości zdjęcia bo nie zlała się w jedną ciapę , widać każdą pojedynczą gwiazdkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gryf188 Dzięki, ta gromadka była dobrym punktem odniesienia, żeby nie zrobić z niej placka. Nie licząc oczywiście samego Wieszaka, żeby nadmiernie nie napompować gwiazd. Łatwe to nie jest, bo Epsilon ma gruby pająk i jasne gwiazdy lubią się szybko rozrastać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie bardzo dobre - druga wersja lepsza. Jedyne , co mnie trochę w nim uwiera, to dosyć duża ilośś szumu w ciemnych partiach.

Niesamowicie wyglądają spajki z tego Epsilona , są delikatne i ostre jak żyleta. Od czego to zależy, że w jednych newtonach są takie właśnie, a w innych ordynarnie grube? Od pająka? Od optyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pomyślisz, że to nie szum, tylko jednak gwiazdy przebijające się przez ciemne mgławice, to już tak źle nie będzie :D

Mogłem oszczędzić trochę te ciemne obszary, ale mi osobiście szum nie przeszkadza, jeszcze na takim poziomie. 

Co do spajków, nie mam pojęcia z czego to wynika. 

@Duser Co powiesz na taką wersję?

 

C999-40b-fb-dn.thumb.jpg.5554de01e818ff09bc2d1fb2964ee06f.jpg

 

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, count.neverest napisał:

Dawno mi już chodził po głowie Wieszak, którego do zlotu nie potrafiłem zlokalizować. Całe szczęście koledzy mieli lornetki i nauczyłem się gdzie jest. Materiał zbierałem 19 września od 20:34 do 23:26 i była to ta część nocy, kiedy nie zarejestrowałem cirrusów. Myślę, że jak na tak jasny obiekt nazbierałem sporo materiału, bo obrabiało się go bardzo przyjemnie. W kadrze wszystko co złapałem, crop 40%

 

Łącznie 34x5 minut 

Nikon D810 mod, ISO200. Ta wartość była błędem moim zdaniem, mogłem ustawić 400-800.

Takahashi Epsilon 130D

Rainbowastro RST-135

 

Ta mgławiczka w lewym dolnym rogu ma jakąś nazwę?

C999-40.jpg

Z iso to podszedłeś jak do starej szumiącej puszki, a tu przecież świetny nikon:original:, co nie zmienia faktu że fotka świetna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.