Skocz do zawartości

Szukam skutecznego sposobu na pojechane gwiazdy.


Imar

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, szukam dobrej duszy która p[odzieli się wiedzą, chciałbym jakoś podczas obróbki zamaskować lekki pojazd na ostatecznym stacku, sądzę że powinienem coś takiego potrafić ponieważ raczej nie prędko będę w stanie uprowadzić długie ekspozycje perfekt w punkt.

Prezentuje tu wycinek kadru z stacka Ha,

Proszę o pobranie go i ten kto potrafi niech pomoże i wytłumaczy co można i jak.

Jakich narzędzi użyć itp.

Sam znam dwie metody w PS i Pix jednak nie zdają one egzaminu, chociażby dlatego że są za mało dokładne (np filtr "przesunięty" w PS daje mi możliwość korekcji o piksela lub kilku, tu należało by skorygować o wartość mniejszą niż jeden piksel a czego PS nie daje możliwości wykonać).

Serdecznie dziękuję.

PNGHA.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Selmak napisał:

(np filtr "przesunięty" w PS daje mi możliwość korekcji o piksela lub kilku, tu należało by skorygować o wartość mniejszą niż jeden piksel a czego PS nie daje możliwości wykonać).

Przeskaluj o 200%. Będziesz miał połówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karp_killer napisał:

Przeskaluj o 200%. Będziesz miał połówki

Nie bardzo rozumiem.

Zmienić rozmiar obrazu dwa razy ?

 

Edit: Sprawdziłem, odpada bo traci się przy tym sporo na jakości zdjęcia. lecz trzeba przyznać że trochę pomaga.

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, count.neverest napisał:

PS: Skopiuj warstwę - tryb mieszania darken - wciśnij V i kursorem przesuń, żeby poprawić gwiazdy.

Znam ten sposób, niestety nie da się regulować tak precyzyjnie jak potrzeba, najmniejsze możliwe przesunięcie jest do tego za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, count.neverest napisał:

albo tak 

 

O tym też pisałem wyżej, przesuniecie o 1 piksel jest o wiele za duże, potrzebuje precyzyjniejszej metody...

U niego to akurat ładnie działa, ale u mnie się nie sprawdza.

To by było dobre gdyby się tam dało wpisać jakąś liczbe z zerem po przecinku.

Dlatego że u mnie pojechanie widać dopiero na 400% powiększeniu, gwiazdy w Ha są bardzo małe.

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft Astroart6.

Podzielono się ze mną wiedzą trochę potajemnie, miejmy nadzieję że autor nie będzie miał za złe.

 

1. Find stars z wartością 10000. zaznaczy to gwiazdy.

2. Filters ---- Cosmetic ---- Compress Stars

3. Patrzeć na żywo co się dzieję, regulować parametry aż się wynik podoba.

 

Można sobie po drodze zrobić okienko z zoomem i podglądać.

Edytowane przez Selmak
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2020 o 13:48, _Spirit_ napisał:

A teraz rozpiszcie mi to w Pixie w PixelMath :laughbounce2:

Bardzo proszę:

Jako przykład wziąłem kadr z postu początkowego. Zakładam "pojechanie" o 1 pixel po skosie.

1. Zmieniam identyfikator obrazu na source (czysto techniczne, dla zrozumienia procesu)

2. Wpisuję do PixelMath formułę jak niżej. Obraz wynikowy nazywam shifted

 

image.png.acd39afb5a023c8bc60f733af3e50a34.png

 

3. Wpisuję do PixelMath następującą formułę. (naze zmieniam na result - czysto technicznie)

 

image.png.aab4f1728bd087784db6ff0f4014aa39.png

 

I jest.

 

image.png.9919bec47e2660cb08a3cd4c84d646b2.png

 

Parametry w pierwszej formule można zmieniać w zależności od kierunku i skali przesunięcia.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, apolkowski napisał:

Bardzo proszę:

Jako przykład wziąłem kadr z postu początkowego. Zakładam "pojechanie" o 1 pixel po skosie.

1. Zmieniam identyfikator obrazu na source (czysto techniczne, dla zrozumienia procesu)

2. Wpisuję do PixelMath formułę jak niżej. Obraz wynikowy nazywam shifted

 

image.png.acd39afb5a023c8bc60f733af3e50a34.png

 

3. Wpisuję do PixelMath następującą formułę. (naze zmieniam na result - czysto technicznie)

 

image.png.aab4f1728bd087784db6ff0f4014aa39.png

 

I jest.

 

image.png.9919bec47e2660cb08a3cd4c84d646b2.png

 

Parametry w pierwszej formule można zmieniać w zależności od kierunku i skali przesunięcia.

Uważam że to bardzo dobre,  ale mimo że tak uważam to jestem zdania że nie jest wygodniejsze od sposobu który opisałem dla Astroart6, i jeśli naprawdę nie muszę to bym się tak nie bawił w wpisywanie i ocenianie parametrów, a AA6 widzisz wszystko na żywo jak działa, znalezienie odpowiedniej kombinacji danych zajmuje 5 sekund. Żadnych masek i dupereli a materiał nietknięty.

Nie mniej jednak przyda się innym :D, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.