Skocz do zawartości

CTB 1


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeźbione od lata, skończyłem wczoraj.

CTB 1 to także Abell 85 i LBN 576. Ostatnio Tayson pokazywał swoją wspaniałą wersję.

OS Veloce RH200, ATIK ONE 6.0 na ASA DDM 60.

Ha: 60x1200 sek;OIII:60x1200 sek bin 2; LRGB : L: 45x300, RGB 45x120 sekund każdy kanał.

L3iwdHkj0uJ6_16536x16536_qoCjshZi.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, oprócz gratulacji mam prośbę. Jak już nacieszysz oczy i wszyscy zalajkują mam prośbę - zrób to bez jakiegokolwiek odszumiania. Na zero.

Tak sportowo i dla porównania. Stawiam piwko (małe jakby coś ;) ), że będzie się to lepiej oglądało.

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię piwa, Kuba :) i przerabiania fotek "pod publiczkę " :)Wiem że jest miękka, o wiele bardziej miękka od Taysona, ale mnie sie taka podoba... :) 

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaproponuję nic innego, bo ja z kolei głównie piwo. Nie pod publiczkę, zaproponowałem właśnie uproszczenie obróbki by nie ingerowała w takim stopniu w prezentowaną treść.

Trudno, będę musiał sam zebrać :)

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, MaPa napisał:

Dla takiego paseczka z prawej zbierać tyle tlenu :uhm: Obiekt nie zna litości dla NAS. Uznanie za cierpliwość.

Kiedyś zbierałem 11 godzin Ha dla malej kropki w galaktyce typu magellanicznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wessel napisał:

OS Veloce RH200

Świetny sprzęt, ładne gwiazdki daje :)

Zdjęcie ładne, naprawdę robi wrażenie też ilość zebranego materiału. 

Jestem ciekaw, jak poszczególne kanały wyglądały, i czy na samym RGB jest cokolwiek widać, bo jest to bardzo delikatny obiekt, przynajmniej na taki wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Marvaz napisał:

Ilosc czasu poswieconego na ten projekt zasluguje na szacunek. Obiekty, tez wybierasz nietuzinkowe ( chociaz ten jakos do mnie nie trafia ;) )

Inna sprawe jest,ze nie rozumiem kierunku w jakim ostatnio zmierzasz w kontekscie obrobki? Z przyjemnoscia i duzym uznaniem ogladalem Twoje prace z FSQ i STL-a.

Teraz prezentujesz znacznie nizszy poziom. Takie jest moje zdanie. Powyzsza praca jest slaba. To jest przesadnie odszumiona fotka ktora wyglada jak mydlo. I nie mowcie mi tu o miekkosci czy plastyca, bo mnie szlag trafia jak to czytam ;)

Nie robię prac żeby komukolwiek się podobały. Ale...jak już tak piszesz to chciałbym zobaczyć Twoje prace- zapewne są o wiele lepsze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek styl obróbki to jest kwestia czysto osobista, jedni lubią na miękko inni na ostro, prywatna sprawa, to odszumianie poszło wg. mnie trochę za daleko w dwóch aspektach:

 

1. Gwiazdki dostały chyba trochę za mocno rozmyciem i zrobiły się z nich lekkie placki. W niektórych miejscach wygląda to wręcz jak rozmycie spowodowane niedokładnym ustawieniem ostrości.

2. Wodór w centrum mgławicy również posiada swoją strukturę, a przez odszumianie pojawiły się tam artefakty, które wyglądają jak rozmyte plamy. Jeżeli ogromne ilości materiału przyczyniły się do wydobycia jakiegoś detalu, to przez tą obróbkę został zamaskowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, wessel said:

Nie robię prac żeby komukolwiek się podobały. Ale...jak już tak piszesz to chciałbym zobaczyć Twoje prace- zapewne są o wiele lepsze???

Bzdura. 

Gdyby nie zalezalo Ci na opini innych nie byloby potrzeby ich prezentowac. ;)

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To twoja ocena. Wolno ci pisać co chcesz, oceniać jak uważasz. Co nie zmienia faktu że mojej prośby nie spełniłeś - nie pokazałeś pracy która by rzuciła oglądaczy na kolana. I powtarzam- nie robię prac pod publiczkę. Pokazuję - bo jest forum. I tyle mam do powiedzenia. Czekam na Twoje dzieło niezmiennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, wessel said:

To twoja ocena. Wolno ci pisać co chcesz, oceniać jak uważasz. Co nie zmienia faktu że mojej prośby nie spełniłeś - nie pokazałeś pracy która by rzuciła oglądaczy na kolana. I powtarzam- nie robię prac pod publiczkę. Pokazuję - bo jest forum. I tyle mam do powiedzenia. Czekam na Twoje dzieło niezmiennie.

Jeszcze nie prezentuje mistrzowskiego poziomu, ale to tylko kwestia czasu;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentujesz za to mistrzowski poziom w zaśmiecaniu moich wątków od jakiegoś czasu. Niezmiennie czekam na Twoje prace.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie @Marvaz zaśmiecił ten wątek? Dziwne obyczaje tu zaczynają panować. Wyrażanie swojej opinii i to w zwyczajny sposób bez dokuczania spotyka się z ostrą reakcją pełną niemalże wrogości. Czy teraz aby wystawiać krytyczne opinie trzeba mieć jakieś szczególne osiągnięcia? Pewną liczbę IOTDów, APODów? Dziwne.

  • Lubię 6
  • Kocham 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, wessel said:

Prezentujesz za to mistrzowski poziom w zaśmiecaniu moich wątków od jakiegoś czasu. Niezmiennie czekam na Twoje prace.

Alez Ty jestes niekosekwentny. 

Najpierw mowisz o wolnosci slowa, teraz zarzucasz mi zasmiecaniu watku. 

Ja rozumiem, ze milo jest czytac same achy I achy pod fotkami ,ale to zgubne jest. Ktokolwiek cos Ci zarzuci przyjmujesz postawe typu - take zamierzalem,tak mialo byc I koniec kropka.

Inni forumowiczow w takiej sytuacji mowia Ok popracuje jeszcze nad fotka...

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wiedzieć co się pisze. Ja zapraszam kolegów do siebie, pod dwie latarnie LED po 15 metrów os setupu, Bortle 6 a potem się będziecie wywnętrzać na temat jakości.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez portfolio od a do z strach w ogóle szczerze komentować - dlatego też prawie tego nie robię. O prezentacji swoich wypocin nie wspominając.

 

Praca piękna, chociaż przyznam, że dopiero dzięki szybkim Google obiektu dowiedziałem się jak konkretnie wygląda. 

 

Astrofoto to jednak jak sztuka. Każdy autor ma swoją interpretację. Szkoda tylko, że konstruktywna krytyka spotyka się często w sieci z takim dziecinnym zachowaniem. 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, to ja swoja wersje zaprezentowalem do góry nogami :) hihihi

Dobrze wiedziec jaka jest orientacja oryginału.

 

edit.

zapytam z ciekawosci.

moglbys pokazac sam tlen jedynie po stf? sam screen. w bin2 pewnie masz go sporo.

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jaki z tego wniosek? że jak jest latarnia to trzeba robić kisiel odszumianiem?

Proszę Cię bardzo - zrób to bez odszumiania, będę podziwiał, jestem przekonany.

 

P.S> i to akurat wodór zmasakrowałeś a nie tlen.

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Nedved napisał:

Czy teraz aby wystawiać krytyczne opinie trzeba mieć jakieś szczególne osiągnięcia? Pewną liczbę IOTDów, APODów?

Nie. Wystarczy wiedzieć o czym się pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.