Skocz do zawartości

NGC 1499 California.


Marvaz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam lubię minimalistyczną obróbkę ;-) Może podciągnąłbym odrobinkę jasność oraz detal samej mgławicy np. przy pomocy LocalHistogram Equalization (rozumiem, że używasz Pixa). Bardzo przyjemny odbiór i fajna ogniskowa na tą mgławicę.

 

Może coś w ten deseń?

 

obraz.thumb.png.b354ffe3492bffc34c459f6444395bed.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie chcę się wymądrzać, ale coś jest nie tak. W ogóle jakby dynamiki brak i tak widzę, że chyba zarejestrowało się coś mało sygnału. Może ta kamera nie tylko zwalone kolumny jako defekt miała ??? Zrobiłem sobie jedną klatkę testowa tej mgławicy miesiąc temu i to zupełnie inaczej wygląda. Znam Twoje prace, ale tu jest coś nie ten teges.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marvaz napisał:

Kolejna fotka z filtrem Optolong L Extreme.

Tylko jedna noc do dyspozycji, wiec jak zawsze materialu mogloby byc wiecej. Kamera wrocila do FLO jako ze miala osiem pionowych kolumn na sensorze. Nie do przyjecia jak na nowy sprzet.

Czesciowo udalo sie to skalibrowac,ale wprawne oko cos tam morze dojrzec ;)

 

WO 61

SW HEQ5 pro

ASI 183 MC pro

Optolong L Extreme.

60x300

NGC_1499 CALIFORNIA.jpg

Fajne ale tak jak przedmówcy pisali - ciemno...

Pozwoliłem sobie Twojego jpega użyć - by pokazać jak ja to widzę :)

 

506508434_NGC_1499CALIFORNIA.jpg.a6b2dd16f4b670ddd8c3b16156256c8c.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marvaz napisał:

Kolejna fotka z filtrem Optolong L Extreme.

Tylko jedna noc do dyspozycji, wiec jak zawsze materialu mogloby byc wiecej. Kamera wrocila do FLO jako ze miala osiem pionowych kolumn na sensorze. Nie do przyjecia jak na nowy sprzet.

Czesciowo udalo sie to skalibrowac,ale wprawne oko cos tam morze dojrzec ;)

 

Dasz się namówić na dodatkowe podejście do obróbki gdzie gwiazdy dostaną mniej "po dupie" ? :) Nie wiem czy to kwestia filtra (raczej nie) czy takiej obróbki z pomniejszaniem i kryciem pod maskami (ew. StarNet), ale prawie ich nie widać. I ja bym pewnie bardziej podostrzył struktury, ale to ja :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.