Skocz do zawartości
  • 0

ASI 120MM - ile FPS?


Kapitan Cook

Pytanie

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
24 minuty temu, ZbyT napisał:

na USB2.0 wiele więcej nie wyciągniesz przy pełnej rozdzielczości. Max co udało mi się wycisnąć z Chameleona (podobna rozdzielczość) to 18 fps.

 

Godzinę temu, lkosz napisał:

USB2 ma realną przepustowość rzędu 35-40MB/s.

 

Stary Chameleon wolno sczytywał sensor, to dlatego. Nowszy (tj. też sensor ICX445 1,3 MPix, z interfejsem USB 3.0) bez problemu wyciąga swoje pełne 30 fps również na USB 2.0, jak opisywałem w tym wątku (nie potrzebowałem żadnej specjalnej konfiguracji).

 

„Złoty kabel” niepotrzebny ;) prędzej jakieś ustawienia „USB traffic” albo coś podobnego w programie do nagrywania. I oczywiście czas migawki musi być odpowiedni krótki, jak wspomniano.

 

Edytowane przez WielkiAtraktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 godzin temu, Adam87 napisał:

A czy normalną rzeczą jest FPS na poziomie 13-14 klatek?  ASI120 wersja USB 2.0

 

Moim zdaniem - tak, jeśli niczym się nie bawiłeś, nic nie optymalizowałeś. 

Jak włączę SharpCap i podłączamy kamerkę po USB 2.0 to tyle mam. 

 

Wyobrażam sobie, że aktualizacja sterowników, pogrzebanie w ustawieniach i jakieś bardziej zaawansowane triki (jakiś złoty kabel? :) ) pozwolą  na dobicie do 30 FPS, czy ile tam się ZWO chwali? :)

 

pozdrawiam

 

PS 

Przeniosę do osobnego wątku

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Behlur_Olderys napisał:

Wyobrażam sobie, że aktualizacja sterowników, pogrzebanie w ustawieniach i jakieś bardziej zaawansowane triki pozwolą na dobicie do 30 FPS, czy ile tam się ZWO chwali? :)

 

Mógłbyś bardziej rozwinąć bardziej zaawansowane tricki ? Wczoraj bawiłem się ustawieniami i max dociągnąłem do 17,5 na pełnej rozdzielczości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, Adam87 napisał:

 

Mógłbyś bardziej rozwinąć bardziej zaawansowane tricki ? Wczoraj bawiłem się ustawieniami i max dociągnąłem do 17,5 na pełnej rozdzielczości

 

No to już może ktoś bardziej doświadczeni użytkownicy pomogą? Ja nigdy nie potrzebowałem 30 FPS do niczego. I tak zjada mi dysk w przeraźliwym tempie.

 

Wydaje mi się, że na pewno używanie dysku SSD i najnowsze sterowniki polepszą sprawę.

 

Sterowniki oczywiście do

USB, dysku, płyty głównej, no i do tej kamerki ze strony ZWO dobrze ściągnąć najnowsze.

 

Może ktoś coś jeszcze wie?

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
39 minut temu, Behlur_Olderys napisał:

że na pewno używanie dysku SSD

Dysk SSD nic tu nie da, chyba że mamy jakiegoś totalnego rzęcha HDD z dziurawymi talerzami :) Przeciętne HDD mają przynajmniej 60-100 MB/s, czyli znacznie więcej, niż pozwala USB2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
45 minut temu, Adam87 napisał:

 

Mógłbyś bardziej rozwinąć bardziej zaawansowane tricki ? Wczoraj bawiłem się ustawieniami i max dociągnąłem do 17,5 na pełnej rozdzielczości

 

na USB2.0 wiele więcej nie wyciągniesz przy pełnej rozdzielczości. Max co udało mi się wycisnąć z Chameleona (podobna rozdzielczość) to 18 fps. Podobnie z T7C (ta sama matryca co ASI120). Więcej osiągniesz zmniejszając rozdzielczość lub stosując ROI. Z Firefly osiągałem nawet 150 fps przy bardzo małych rozdzielczościach. Szybsze są kamerki z USB3 bo tam transfer jest szybszy. Dysk nie ma na to żadnego wpływu

 

pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, ZbyT napisał:

 

na USB2.0 wiele więcej nie wyciągniesz przy pełnej rozdzielczości. Max co udało mi się wycisnąć z Chameleona (podobna rozdzielczość) to 18 fps. Podobnie z T7C (ta sama matryca co ASI120). Więcej osiągniesz zmniejszając rozdzielczość lub stosując ROI. Z Firefly osiągałem nawet 150 fps przy bardzo małych rozdzielczościach. Szybsze są kamerki z USB3 bo tam transfer jest szybszy. Dysk nie ma na to żadnego wpływu

 

pozdrawiam

 

Próbowałem tej metody, niezależnie od rozdzielczości max udało mi się wyciągnąć 35 FPS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

to zależy jeszcze od czasu ekspozycji. Jeśli ustawiłeś ekspozycję na 28 ms to większej prędkości nie osiągniesz

przy czasach poniżej 10 ms da się uzyskać ponad 100 fps ... tylko po co komu takie prędkości przy ekstremalnie małej rozdzielczości?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.