Skocz do zawartości

Nowa Rozeta


tomchm

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Stary obiekt, ale tym razem z wykorzystaniem nowego aparatu. Wahałem się długo przed podejściem do tego materiału z wielu powodów, choćby dlatego, że mam na niego mało materiału. Osobnym problemem jest to, czemu tak wiele gwiazd jest niebieskich.

Ale wasz feedback jest zawsze przydatny, więc zdecydowałem się na publikację zdjęcia. Link do stacka poniżej:

https://drive.google.com/file/d/1TNVdYu3HXLi_gAuywVgNCnE28HEGwuG7/view?usp=sharing

 

Niemodyfikowany Canon EOS RP, Canon 200mm f/2.8L przysłonięty na f/4.0, 1 min. ISO 1600, 54 x light, po 100x dark, flat i bias.

Obróbka: DSS, PS.

Rozeta2.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff... Ugly... 

Skoro wystawiłeś zdjęcie, to chyba chcesz feedbacku... 

Wygląda strasznie, seledynowy kolor gwiazd wybitnie nie pasuje. 

Gwiazdy w tym kolorze chyba przepalone. Musisz się na coś zdecydować, albo gwiazdy, albo mgławica. 

Walcz dalej, powodzenia. 

 

  • Lubię 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieleń aż wypływa z tej fotki.

Cała mgławica, którą bardzo chyba chciałeś wyciągnąć, ginie w tych napuchniętych, zielonych gwiazdach.

 

Albo kwestia ostrości, albo tak ciągnąłeś mgławicę, że nie popatrzyłeś, co robi ci z gwiazdkami. 

Jeśli dobrze zrozumiałem, to paliłeś 60s klatki, przy f4 nie powinny się gwiazdki przypalić.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem już, że z obróbki. Żeby to dobrze obrobic, to wpierw należałoby wyizolowac gwiazdy, a potem wyciągnąć mglawice. Niestety do Photoshopa nie ma Starneta :(

Najlepsze rozwiązanie to palić zdecydowanie dłużej podczas astrosesji - tutaj jest jedynie niecala godzina materiału. Jak będę mial miał co najmniej 2 h, to wówczas problem rozwiąże się sam - nie będę musiał tak ostro wyciągać materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, OnlyAfc napisał:

Możesz zaznaczać próbnikiem kolorów, odcinać maską wszystko od mgławicy i tylko ją wyciągać. Ja starneta  nie używam, ale jednak daje radę samą mgławicą manewrować, bez ruszania gwiazd. 

W takim razie będę musiał przysiasc do obróbki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, tomchm napisał:

Dzięki @_Spirit_

 

Wnętrze Rozety wygląda tak, jakby je oblano jakimś kwasem... 

Kompletnie przezarte...

 

Ty @_Spirit_całą obróbkę zrobiłeś w Photoshopie, czy w innych programach?

Może za dużo patrzyłem na sho i mnie ciągnie w te rejony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.