Skocz do zawartości

Galaktyka NGC 925


Antoni

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mnie się podoba, bardzo dobra obróbka. Byłeś pozytywnie zakręcony, żeby poświęcić tyle czasu takiej galaktyczce. :)

 

7 godzin temu, Antoni napisał:

Chciałem zrobić opis w Pixie wyskakuje mi jakiś Error.

 

Jeżeli przy "AnnotateImage" wyskakuje Ci błąd, zamknij PIX-a i otwórz go ponownie. U mnie pomaga. Czytałem o tym gdzieś na jakimś forum - problem jest powszechnie znany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tayson napisał:

Mialem tak kiedys. Pomogla instalacja najnowszej wersji pixa albo reinstalacja programu. Dokładnie nie pamietam jak było. 

Tomek zrobiłem to i nic się nie poprawiło. Dziwne bo robiłem wcześniej opisy i wszystko było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, _Spirit_ napisał:

A może na samej L spróbować?

Wrzuciłem JPGa do Maxima zrobiłem PPointa i zapisałem do fitsa. Fitsa z danymi PP w Pix i poszło:

Tego samego fitsa w ASTAP

NGC_925_jpg_4936b6153ff5c56e35e821cc25cd558b_Annotated.jpg

NGC_925.jpg.4936b6153ff5c56e35e821cc25cd558b.jpg

Nie jest dobrze zobacz gdzie zrobiło oznaczenia np. gwiazd w pustym polu a nie na gwiazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pixie wszystko dziala

wpisuje ngc, rozwijam liste i ja wybieram, 2x klik na ta nazwe.

pixel wiadomo, ogniskowa na oko 710mm. gotowe

image.thumb.png.50597d338548ab9f887d6db89d328a81.png

 

 

image.png.b537add354401e43669407bf0108c0af.png

image.png.5d433ca23e7b53097f976ac22d2482f6.png

 

ngc_Annotated.thumb.jpg.ae5cbe99dd042dfde2a1d45d7ac9f4ec.jpg

 

jak odinstalowales program to probowałes recznie usunąć cały folder SRC? 

mozliwe ze pozostal po deinstalacji i tam sidzi uszkodzony skrypt imagesolver.js

 

trzymaj moj moze jak podmienisz pomoze??

C:\Program Files\PixInsight\src\scripts 

https://we.tl/t-74ADpZk4Di   

 

wersja mojego pixa

image.png.362d89c8c495d432ef7d27fdeea2520c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Antoni napisał:

Takie coś mi wyskakuje jakie zdjęcie by nie załadował.

 

Próbowałeś to co proponowałem? Jeżeli na pliku źródłowym masz już po wykonaniu solvingu zapisane koordtynaty, wyłącza Pixa i uruchom ponownie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna gwiazdka, nad małą galaktyczką w górnej części centrum zdjęcia jest jaskrawo seledynowa, rzuca się to w oczy - myślałem, że to może jakaś mała planetarka czy coś... Ale to "zwykła" gwiazda - gorący podkarzeł. Jest rzeczywiście niebieskawy, no ale bez przesady :)
 

Ale to taka kosmetyka, poza tym uważam zdjęcie za przepiękne, no i obiekt bardzo urodziwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.