Skocz do zawartości
  • 0

Problem z guidingiem


Tomasz Osmański

Pytanie

Cześć wszystkim, od pewnego czasu borykam się z problemem guidingu, a raczej jego regulacją. Otóż w czym problem, sprzęt zakupiony używany ( no cóż ,nie zawsze mozna mieć nowy), lunetka taka jak tu: https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=2415&lunety=Luneta do guidingu StarGuider Guidescope 50 mm f 162 mm 1 25 z opraw i stopk i kamerka kolorowa: https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=4430&lunety=Kamera ZWO ASI 120MC S kolorowa USB 3 0 . Sama kamerka z fabryczną soczewką ładnie ostrzy i oddaje kolory, ale po włożeniu jej wraz z odpowiednim noskiem w tą lunetkę, w różnych pozycjach, nie daje obrazu gwiazd, jedyne co udało się uchwycić, to powiedzmy ksiezyc, a raczej białe kółko z kilkoma ciemniejszymi plamami. Jakieś rady? Możliwe, że lunetka do wymiany?

Screenshot_20210329-104336_Facebook.jpg

Edytowane przez Tomasz Osmański
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja mam ten szukacz i kamerkę 120 mini i z tego co pamietam  potrzebuję wysunąć nie centymetr tylko 5,5 cm. Jak przykręciłam do kamerki wszystko co daje fabryka to ledwo co łapię ostrość. 
Nie wiem jakich rozmiarów  jest matryca w 120 MC czy tych samych jak 120 mini

319C8B3B-5354-4B16-8787-E9B6A39EE233.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 godzin temu, Pav1007 napisał:

Przypuszczalnie sprzedający o tym wiedział...

@Tayson ma rację - ciekawe kto sprzedaje takie buble

Owszem, ciekawe.

Może się to nie spodoba wszystkim co napiszę ale powinno się banować takich gości jeśli to na forum było jakim kolwiek. Niestety jako kompletnie początkujący niegdyś też sprzedano mi nie raz taką "optykę" stwierdzając (ja nie miałem z teleskopem absolutnie problemu) i to niestety tu na giełdzie też się zdarzyło. I niestety za cenę 10X większą niż wartość tej "optyki".

Tak więc niech każdy naprawdę uważa co i od kogo się kupuję bo jak widać ludzie nadal chłam sprzedają.

 

 

A teraz będzie gwóźdź programu. :D

Kiedyś kupiłem na innym forum kamerę CCD chłodzoną i sprzedawca napisał mi że wymienił dessicant dla nowego własciciela by ten się nie musiał tym kłopotać. Jak kamera przyszła i rozkręciłem ją by się dostać do koła filtrowego to w komorę matrycy wrzucony był duży woreczek dessicantu, przyklejony na plaster opatrunkowy do ściany obudowy, i tak to ludzie robią :D. Bo przecież komu by się chciało 3h piec w piekarniku nabój z osuszaczem.

Skończyło się tak że wrzuciłem w kamerę połowę jej wartości by była sprawna i do normalnego użytku.

Tak więc uważajmy :D

 

Edytowane przez Imar
  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.