Skocz do zawartości
  • 0

zestaw do guidingu - ustawienia początkowe


Artu

Pytanie

Sprawiłem sobie ostatnio zestaw do guidowania Svbony 60mm/240mm z T7 mono do CEM25P z SW 150/750

Pierwszej nocy po zainstalowaniu sterowników sprawdziłem że wszystko się widzi w PHD2, ustawiłem ostrość zestawu do guidowania ale były problemy z wyważeniem całości. Dziś udało mi się wyważyć zestaw. 

Czy moglibyście podać początkowe ustawienia w zakładkach PHD2 z którymi powinienem rozpocząć pracę z guidingiem?

Czy mógłbym użyć jakiegoś USB hub-a do spięcia wszystkich kabli na montażu tak żeby jednym kablem podejść do laptopa? Czy coś nie będzie się gryzło?

IMG_20210423_114045 comp.jpg

Edytowane przez Artu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Agr Ra 50, hist 10, Agr Dec 50, min mov dla obu ok 0.15, tak możesz dać huba tylko najlepiej jakby był aktywny, np dlinkd 7port.

 

Ten płaskownik pod guiderem to przypadkiem nie sprężynuje? Wygląda na cienki. 

Edytowane przez Tayson
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sorry za off ale takie podłączenie guidera może (nie musi) powodować potencjalne problemy z prowadzeniem, cieniutkie to fakt i czy dobrze widze, że ściśnięte opaskami? Potencjalne luzy mogą skasztanić Ci guiding, gdzie i tak masz już mocno nadwyrężony montaż.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
24 minuty temu, monter napisał:

No i tak się zastanawiam, po co owijałeś tubę karimatą? 

Tubę jak tubę, ale po co szukacz owinięty,  w zasadzie do foto ten szukacz jest zbędny dodaje tylko niepotrzebnej wagi.

 

Ta izolacja to chyba po zimowych obserwacjach została.:D

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Taysonpłaskownik ma grubość 2,4 mm i wydaje się być dość sztywny ale przyznaje że wziąłem to co miałem pod ręką.

@Maetrikszyna guidera jest przykręcona śrubą, opaski są tylko zabezpieczeniem

Jeśli chodzi o klaimate ( sam tego nie wymysliłem tylko zaczerpnąłem pomysł z forum) to od czasu jak ja założyłem mam wrażenie że mniej rosi się teleskop a w szczególności lustro, dotyczy to również szukacza. Teraz muszę dokupić kolejną żeby guidera owinąć :)

Teleskop jest przechowywany w nieogrzewanej wiacie więc nie ma problemu z wychładzaniem.

Edytowane przez Artu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, monter napisał:

Z innych historii, okręciłbym tubę w obejmach, żeby aparat był na dole tuby w home position - łatwiej Ci będzie wyważyć. 

Genialne! Od dawna walczyłem z dobrym wyważeniem, jeszcze przed założeniem guidera a rozwiązanie okazało się takie proste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poprawiłem wyważenie, wywaliłem szukacz, dołożyłem drugą śrubę mocująca do guidera, resztkami karimaty owinąłem lunetę guidera, dołożyłem USB huba.   

Proszę Was  o zerknięcie na załączone zrzuty ekranu i ocenę czy w miarę dobrze mam to wszystko poustawiane

phd 3.JPG

phd 2.JPG

phd 4 1.JPG

phd 5.jpg

Edytowane przez Artu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.