Skocz do zawartości

Zestaw podwojny - astrofotografia.


Marvaz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Tomek @Tayson calosc wisi na tym.

 

https://www.deepspaceproducts.com/product/v-series-side-by-side-system-with-minimax-guider

 

Istnieje oczywiscie mozliwosc regulacji gora-dol, prawo-lewo i blokady calego systemu.

Nie bawielm sie specjalnie w perfrkcje tylko zgrubnie ustawilem i jest OK :)

Ponizej fotki dla porownania. 

 

 

 

Light_NGC7000_300.0s_Bin1_H_0016 redcat 1.jpg

Light_M13_300.0s_Bin1_0020 redcat 2 .jpg

Edytowane przez Marvaz
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Tayson said:

dlaczego masz jedne gwiazdki ok, a drugie pociagniete?

tez mam 2 kotki i bede pewnie je niedlugo razem żenił na jednym montazu

Tez sie nad tym zastanawiam.

Na szczescie tragedii nie ma i na finalnym stacku wyglada OK.

 

Edytowane przez Marvaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze Cie podpytam....

Czy dobrze widze, ze korek z "trytkami" po lewej jako drugi z zestawu przechodzi przez meridian i z niego jest prowadzony guiding?

Czy pierwsze zdjecie ameryki (to z lepszymi gwiazdkami) pochodzi z kotka po lewej stronie?

Czy ustawienie kadru guidera pokrywa sie idealnie ze srodkiem kadru któregoś z kotków?

Masz moze jakis strzał z obu kotków patrzących na biegun w pozycji home montazu?

Mogłbyś pokazac kilka ujęc zestawu z innego kąta? W szczegolnosci od frontu, z boków, z dołu - tak zeby bylo widoczne mocowanie kotków i całej szyny.

 

Dzieki za pomoc.

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Tayson said:

 

Mogłbyś pokazac kilka ujęc zestawu z innego kąta? W szczegolnosci od frontu, z boków, z dołu - tak zeby bylo widoczne mocowanie kotków i całej szyny.

 

Dzieki za pomoc.

Jutro obfoce zestaw i podrzuce do ogledzin :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa :)

Oprócz skrócenia czasu fajnie pewnie złożenie takiego materiału "naprawia" niedoskonałości optyki czy inne ustrojstwa wpływające na obrazek.

Też kończę składać setup podwójny tylko 2 różne zupełnie sprzęty. Muszę przyznać tu, że @Marvaz zainspirowałeś mnie i kupuję też 183 do krótkiej ogniskowej, podoba mi się ta współpraca :)

pozdr

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maetrik napisał:

Też kończę składać setup podwójny

Widzę że jest pewna tendencja ;)

Ja akurat też niedawno testowałem swój podwójny zestaw do fotografii w podczerwieni: asi120 na pasmo I oraz qhy462 na pasmo Z. Być może rozszerzę to jeszcze na trzecią kamerkę do pasma widzialnego. Przy naszej pogodzie nie zdziwił bym się powstania w końcu u kogoś na forum poczwórnego zestawu R + G + B + L albo OIII + Ha + SII + L ;)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.