Skocz do zawartości

LBN'y z Łabędzia - Mgławica "M"


Maetrik

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Marvaz napisał:

Powinna byc zyleta, a tymczasem jakos miekko?

Tak to prawda, z edka też miewałem lepsze materiały więc troche warunki, a dwa troszke szumiło z askara więc delikatnie odszumiłem, może to też?...nie wiem czy nie za mało darków mam też do asi bo ok 40 zrobiłem tylko, za dobra pogoda :) w dzień za jasno. Muszę się nauczyć obrabiać też materiał z tej kamery bo to zupełnie co innego niż Atik ;)

Będzie lepiej to pierwsza fotka z asi :)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe byłoby porównanie zdjęć z takimi samymi czasami naświetlania. Tu widać, że Edek z CCD nokautuje mniejszego konkurenta z cmosem, ale to też efekt znacznie dłuższych czasów. 

W każdym razie nie zamieniał bym poczciwego Edzia z archaiczna kamerą KAF 8300 na nowoczesnego cmosa z ultra małym pikselem. Ale to takie moje subiektywne zdanie, pod prąd panującej modzie na cmosy.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grzędziel napisał:

W każdym razie nie zamieniał bym poczciwego Edzia z archaiczna kamerą KAF 8300 na nowoczesnego cmosa z ultra małym pikselem

Nigdy w życiu! bardzo lubię tą parkę :)

to tylko zestaw dodatkowy by zwiększyć efektywność - tu asi z małym pixelem i ogniskową 200 z fajnym światłem daje ciekawą zabawę.

Apropo porównania nie wiem czy z Asi takie czasy by więcej dały ;)

tak czy inaczej ja wolę z CCD palić długie klatki, lepiej mi się na tym pracuję i bardziej mi się podoba :)

1 minutę temu, Marvaz napisał:

CCD is dead

to chyba bardziej kwestia gustu, bo fotkom z CCD chyba nikt nic nie zarzuci :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Maetrik napisał:

Nigdy w życiu! bardzo lubię tą parkę :)

.......

tak czy inaczej ja wolę z CCD palić długie klatki, lepiej mi się na tym pracuję i bardziej mi się podoba :)

to chyba bardziej kwestia gustu, bo fotkom z CCD chyba nikt nic nie zarzuci :)

 

To co piszesz to miód na moje serce.

:)

A tak serio, nie wszystko co nowsze = lepsze. Wiele razy się o tym boleśnie przekonałem.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Grzędziel napisał:

To co piszesz to miód na moje serce.

:)

W końcu nie wiem czy pamiętasz, ale po rozmowie z Tobą i Twojej rekomendacji zakupiłem atika (odrzucając asi1600).

To była świetna decyzja :)

39 minut temu, Grzędziel napisał:

 

A tak serio, nie wszystko co nowsze = lepsze. Wiele razy się o tym boleśnie przekonałem

Pełna zgoda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, arctur34wp napisał:

Co powiesz o kolorystyce wodoru na bardziej w czerwone

Chyba jestem na tak, można faktycznie ciut doczerwienić :)

tyle już wersji tej czerwieni zrobiłem, że mogłem ciut oczopląsu dostać od tego i ciężko wybrać tą najwłaściwszą czerwień :)

Dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.