Skocz do zawartości

[K] Apochromat o ogniskowej 700-900 mm


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualne. Najchętniej tryplet 115mm lub 130mm.

 

 

Dokładnie taki, jak Twój. Tak, wiem, że będę żałował, tak jak i Ty żałujesz jego zakupu, ale daj mi to poczuć na własnej skórze. Przy okazji odgracisz się, a pozbywając się tego klamota zdobędziesz środki na zakup jakiegoś wygodniejszego w użyciu niedużego apo. Na dodatek jestem w stanie przyjechać i osobiście odebrać ten teleskop. Same plusy. Tak, to dobry pomysł - szybko do mnie napisz, zanim zrobi to ktoś inny i okazja do sprzedania tej wielkiej rury przepadnie. Forumowiczu, do dzieła!

Edytowane przez dobrychemik
  • Lubię 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Co najmniej F-7 lub mniej , jak chcesz mieć nie Astrograf tylko dobry Refraktor APO do zastosowań wizualnych.Szczególnie w przypadku oglądania np.Planet.

Jeżeli też planujesz zastosować np.zamiast złączki kątowej lustrzanej , złączkę kątową z wysokiej jakości pryzmatem , to koniecznie minimum F-7 lub lepiej jeszcze mniej , F-8 , itp.

Powodzonka w dobrym zakupie.

Pozdrawiam Krzysztof.:icon_wink:

Edytowane przez Edgens
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, apolkowski napisał:

 

Cena niby fajna, ale trzeba doliczyć vat, cło, koszty wysyłki. A do tego wszelkie problemy ze sprzętem oznaczają wysyłkę do USA. Wolę kupić w Europie, a najlepiej w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.