Skocz do zawartości

Andzia (m31)


karp_killer

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, kubaman napisał:

galaktyka bardzo fajna, ale to jakby pokazywać mona lisę w windzie

potrzeba odejścia by to ładnie zagrało, czemu tak wąsko?

Dzięki. 

 

Jeśli oglądałeś 100 razy Mona Lisę, to może już czas pokazać ją jakoś inaczej? 

Sprzęt ma taką skalę, więc i takie kadrowane. Więcej, niż dwa panele mi się nie chce lepić. To i tak pierwszy i ostatni raz mozaikowania na najbliższy czas. Wyszły problemy z krzywizną pola i wyginałem panele ręcznie w PSie.  

I generalnie taki był zamysł, coś jak mapa, zależało mi na detalu - można sobie wędrować po szczegółach. Myślę, że może dobrze wyglądać w antyramie. Margines wtedy już będzie czarny. 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, isset napisał:

 

Zawsze można skorzystać z wersji dla ubogich -> ASTAP :)

 

 

 

15 godzin temu, karp_killer napisał:

Chciałem uzyskać efekt mapy galaktyki. Czym to najlepiej opisać? Astap się gubi, a astrometry.net pokazuje tylko m31 i jedną mgławicę w Andromedzie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, karp_killer napisał:

Tak, jak pisałem - o to chodziło :) 
Czy pracujesz w Pixinsight? Może chciałoby Ci się puścić moje zdjęcie przez ichni platesolve i rzucić tu z adnotacjami. Mnie nie stać :p

Próbowałem w Pixie z fotką z tego postu, ale bez sukcesu. Robiłeś jakieś cropy? 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem było uzyskanie zdjęcia w jak najlepszej rozdzielczości i tego tu nie brakuje, trudno nawet ogarnąć to zdjęcie po powiększeniu :) . Niestety ten sraczkowaty kolor pyłu i żółtych gwiazd jakoś mnie trochę razi . Ponadto  większość gwiazd jest wielokolorowa ale pewnie to odpuściłeś bo interesował cię jedynie detal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, apolkowski napisał:

Próbowałem w Pixie z fotką z tego postu, ale bez sukcesu. Robiłeś jakieś cropy? 

Dzięki, że próbowałeś! Cropy były, ale największy problem to nie dość płaskie pole i wyginałem panele w PS, żeby je do siebie dopasować. Nie dziwne, że się platesolve sypie. 

Ale astrometry.net dało radę. Tyle, że tam mało pokazuje.

 

5796046.thumb.jpg.952ad3e2892ddf16eca410c0cc15d9f3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, gryf188 napisał:

Celem było uzyskanie zdjęcia w jak najlepszej rozdzielczości i tego tu nie brakuje, trudno nawet ogarnąć to zdjęcie po powiększeniu :) . Niestety ten sraczkowaty kolor pyłu i żółtych gwiazd jakoś mnie trochę razi . Ponadto  większość gwiazd jest wielokolorowa ale pewnie to odpuściłeś bo interesował cię jedynie detal.

Zdaje się, że siadła kolimacja, albo muszę jeszcze popracować nad odległością korektora. Stąd dyspersja na gwiazdach. Seeing też ostatnio kiepski, więc to też mogło się przyczynić. Nie wiem, jak miałbym to korygować w obróbce - kolory rozbite niejednorodnie. 

A kolorystyka - chciałem dać delikatniejsze, ale nie wytrzymałem :) Festyniarskie kolorki jeszcze mi całkiem nie przeszły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karp_killer napisał:

 

A kolorystyka - chciałem dać delikatniejsze, ale nie wytrzymałem :) Festyniarskie kolorki jeszcze mi całkiem nie przeszły. 

Każdy robi jak lubi ale pył w okolicy jądra w kolorze sraczki jest mało apetyczny :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gryf188 nie wiem, jakich kolorów się spodziewasz, ale ta sraczka to akurat najmniej zmodyfikowany kolor w obrębie Andromedy. 
https://www.tvp.info/18330958/galaktyka-andromedy-zdjecia-z-teleskopu-hubblea
Myślę, że w tym wypadku skojarzenia kolorystyczne leżą bardziej po stronie odbiorcy, niż intencji autora ;)

Edytowane przez karp_killer
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, warpal napisał:

Zdradzisz szczegóły?

 

W okienku ImageSolver użyłem wyszukiwarki obiektów, ustawiłem ogniskową i zmieniałem wielkość piksela aż Pix załapał przy 12. Musiał być resize i crop, więc wynikowy piksel był znacznie większy niż fizyczny wymiar piksela w matrycy.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.