Skocz do zawartości

[S] SW ED80 - super zestaw


Maetrik

Rekomendowane odpowiedzi

Troszkę z łezką w oku wystawiam na sprzedaż swojego edka80 od SW, służył mi dzielnie od początku mojej przygody z astrofoto. Sprawował się świetnie przez ostatnich kilka lat, kupiony nowy z teleskopów kilka lat temu, pracował z 3 różnymi kamerami (2x mono, 1x kolor), z żadną nie było żadnego problemu, żadnej aberracji, ładne pole. Dobry egzemplarz, jest troszke zdjęć na forum jakby ktoś chciał się przyjrzeć. Dedykowany flattener w zestawie, wymieniony wyciąg na solidniejszy, dokładnie taki:

https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p11393_TS-Optics-2--V-Power-Crayford-Focuser-for-Refractors--Cassegrains--RC-----.html

zamontowany focuser EAF w zestawie. Szyna losmandy, jak ktoś chce mogę dodać vixena chyba gdzieś mam ;) , dokupiona stokpa szukacza.

Można jedynie z poprawek dorobić sobie złączkę (najlepiej z rotatorem) na gwint wyciąg - flattener. Ja używałem wyjścia 2" ...troche z lenistwa ;)

Optyka lekko przykurzona, obrazy daje czyste więc nie ruszałem - ostatnio zrobione zdjęcie - paprochów mających wpływ na obraz nie stwierdzono :)

Dodaje solidną walizkę robioną pod edka z pianką, wycinana kilka razy pod gotowy zestaw więc nie jest to majstersztyk estetyki ale sprawdza się dobrze.

przykładowe fotki z atikiem 383L mono.

Cena za zestaw: 4000zł - spróbujmy na początek odbiór osobisty Warszawa, troszke boje się go wysyłać. oczywiście pozostałe gadżety widoczne na zdjęciach nie są w ofercie sprzedaży (edek jeszcze zainstalowany w budce - w trakcie rozmontowywania)

 

Polecam :)

 

 

1.thumb.jpg.5400452bbe4114712845f7153a77a684.jpg

 

2.thumb.jpg.f887b642134e0208410514630148d65b.jpg

 

141808827_m44light.thumb.jpg.db20c9f17a2085c40dd58ae5d3e11a9e.jpg

 

1103161023_FINALFINAW1jpg_2.thumb.jpg.6b1eab406abad6c54408a7511ba0a456.jpg

 

 

  • Lubię 2
  • Kocham 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa cena 3800.

Zapraszam tubka gotowa do pracy - zapinamy kamerkę i focimy!

 

Edit: jak ktoś bardzo chce, mogę tubkę zabezpieczyć na tyle ile się da i wysłać kurierem (ale na odpowiedzialność kupującego) 

Edytowane przez Maetrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.