Skocz do zawartości

Na co zamienić Taira 3s?


californiakid

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem koleżanki i koledzy.

 

Pytanie jest krótkie, na co zamienić obiektyw Tair 3s? Chciałbym kupić coś o zbliżonej ogniskowej (300-400) co miałoby mniejsze problemy z aberracją. Jako że jestem totalnym amatorem ciągle się uczącym nie chce wydawać kolosalnych sum bo i tak mój sprzęt (eq3-2) nie byłby w stanie wykorzystać obiektywu za kilka tysięcy. Macie jakieś propozycje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze staloogniskowych obiektywów to mogą być jeszcze Canon 300mm f/4L lub Canon 400mm f/5.6L. Z tym że tutaj nawet w przypadku używek należy liczyć się z wydatkiem co najmniej 3 tys. zł.

Tańszym (2-3 tys. zł) będzie Canon 200mm f/2.8L, ale to już jest zdecydowanie krótsza ogniskowa (200mm zamiast 300mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS ED 70/420 z FF/FR 0.85x da ogniskową 357 mm

kupując używane na giełdach powinieneś zmieścić się w kwocie 1,5 tys.

fotografowałem samym refraktorem bez reduktora na EQ3-2 z ekspozycjami po 30 sekund z ASI178MM. Do większej matrycy FF/FR będzie niezbędny ale zyskasz też na jasności z f/6 na f/5,1

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2021 o 11:32, ZbyT napisał:

TS ED 70/420 z FF/FR 0.85x da ogniskową 357 mm

kupując używane na giełdach powinieneś zmieścić się w kwocie 1,5 tys.

fotografowałem samym refraktorem bez reduktora na EQ3-2 z ekspozycjami po 30 sekund z ASI178MM. Do większej matrycy FF/FR będzie niezbędny ale zyskasz też na jasności z f/6 na f/5,1

 

pozdrawiam

 

Dzięki za propozycję, cenowo właśnie mniej więcej mój target :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z tańszych alternatyw jest 70-200L canona, jest lepszy optycznie na 200mm niż na 70mm. 

Następna opcja to 200L F/2,8 - ostry obiektyw, jeden z lepszych i cenowo niewiele droższy od wspomnianego wyżej 70-200.

Oczywiście wszystko to starsze konstrukcje bez IS (za to sprawdzone wielokrotnie w boju).

Następnie canon 300L f/4 - w granicach 3,5 tys.  Świetny obiektyw. Kosztuje niestety.

No i legenda ostrości i plastyki obrazu canon 400L  f/4.

Z tym że trzeba mieć na uwadze, że współczesne zoomy potrafią dobijać już do poziomów tych obiektywów (jeśli chodzi o rozdzielczość) - np. sigma 60-600 S.

Ale to już inna bajka cenowa i wieczne dylematy współpracy sigmy z puszkami Canona, nie żebym nagłaśniał teorie spiskowe...;)

 

A tak w ogóle to najlepiej 300L F/2,8 IS II  ;)

 

Poza typowymi obiektywami - dużo osób poleca red cat od WO - w przeciwieństwie do różnych  apo TS nie zgłaszano większych problemów (z wyjątkiem początków produkcji - sporadycznie ściśnięte cele obiektywów).

 

 

Edytowane przez Lysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.