Skocz do zawartości

Duszyczka (IC 1848)


karp_killer

Rekomendowane odpowiedzi

@karp_killer nie przejmuj się. Też przechodziłem ten etap :) a i czasem do tej pory mnie ciągnie mocno w te rejony. A jakby to co masz w kolorach zostawić i wzmocnić detalem + więcej różnorodności w światłach? Może być ciekawie. Samo rozjaśnienie w L powinno zniwelować efekt WOW w kolorach.

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, _Spirit_ napisał:

@karp_killer nie przejmuj się. Też przechodziłem ten etap :) a i czasem do tej pory mnie ciągnie mocno w te rejony. A jakby to co masz w kolorach zostawić i wzmocnić detalem + więcej różnorodności w światłach? Może być ciekawie. Samo rozjaśnienie w L powinno zniwelować efekt WOW w kolorach.

Dzięki, pomyślę nad delikatniejszą wersją. Póki co jaram się, że wreszcie udało mi się wypracować lepsze rozwiązania na szumy, na gwiazdki i łączenie kanałów. Dawno nie byłem zadowolony z efektu końcowego mojej pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Charon_X napisał:

Super wyszło, ja akurat lubię żywe kolory :) .

Dzięks.

 

W związku z zapytaniami na PW pojawiającymi się nagminnie (aż dwa :)) śpieszę donieść iż:
Wszystko w porządku z waszymi filtrami eL-eXtremo. U mnie też wychodzi całe czerwone. Po prostu podczas obróbki kanały G i B połączyłem i nałożyłem oddzielnie podbijając niebieski ze szczególnym okrucieństwem. Było też trochę pracy pędzlem, żeby silniej oddzielić obszary tlenowe od wodorowych. Bez tego czerwony z niebieskim się bardziej przeplatały i nie były tak  zdecydowane. Więc jest to raczej wizja artystyczna, niż praca naukowa, albo innymi słowy oszukiwanie :)

 

Poniżej wersja alternatywna bez oszukiwania pędzlem, a tylko suwakami. Lepiej? 

 

930972118_Soul-2021-10-31-0003(1).thumb.jpg.0b4a777f2819a0708564aee8531e6336.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, everr napisał:

Dla mnie tak. A gdybyś tak mniej odszumił? Troszkę detalu/ostrości chyba straciłeś.

Piekny błękit w drugiej wersji. 

Teraz i ja polubiłm drugą wersję bardziej.
To 4 godziny materiału z nocy o słabym seeingu. Tam już niewiele więcej jest detalu. Mniej odszumione:

 

1.thumb.jpg.29ea6cce178d5c4e063708bfae9bc9f1.jpg

 

  • Lubię 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.