Skocz do zawartości

Plejady na szeroko


Pestek94

Rekomendowane odpowiedzi

Nieidalne zdjęcie plejad ale jestem pod wrażeniem ile się dzieje w tym miejscu nieba .Źle wykadrowałem ucinając kalifornie ale nie żałuję. Na którejś klatce musiał jakiś dymek pójść (nawet na kilku ) i trochę w wyciąganiu plama się robiła. 60x150 sekund , ISO 800 f2.5 50 mm. Nikon z6 prowadzone na ioptron sky guider pro. Bez klatek kalibracyjnych (zapewne było by dużo lepiej ). 

IMG_20211106_202101.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lagata1 napisał:

jak wyciagasz ciemne pyły na tak krótkim czasie? puszka modowana?

 

Do pyłów nie trzeba modować aparatu.

 

@Pestek94

 

Pierwsze koty za płoty. Pomińmy samą obróbkę. Wszyscy widzimy to co widzimy. Na pewno popsuły ci zdjęcie te chmury, przez to gwiazdy mocno popuchły. Tego Nikkora przykręć do F4, gwiazdy poprawią się znacząco a sygnał nadrobisz robiąc więcej klatek. Zadbaj o jak najlepsze ustawienie na polarną. Stosujesz opaskę grzewczą na obiektyw ? Bo może ci zaparował i to tak popsuło zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kapitan Cook napisał:

 

Do pyłów nie trzeba modować aparatu.

 

@Pestek94

 

Pierwsze koty za płoty. Pomińmy samą obróbkę. Wszyscy widzimy to co widzimy. Na pewno popsuły ci zdjęcie te chmury, przez to gwiazdy mocno popuchły. Tego Nikkora przykręć do F4, gwiazdy poprawią się znacząco a sygnał nadrobisz robiąc więcej klatek. Zadbaj o jak najlepsze ustawienie na polarną. Stosujesz opaskę grzewczą na obiektyw ? Bo może ci zaparował i to tak popsuło zdjęcie.

Nie trzeba go już przymykać. Nie mam pod ręką pojedynczej klatki ale jest idealnie. Mam sigmę 35 mm 1.4 i ją trzeba przymykać do f4 a w tym nikkorze pod zetke gwiazdy są idealne już na f 2.5 bez żadnej komy, abberacji i różnych dziwnych opuchnięć itp. nie zaparował obiektyw. Rozciagałem każdą klatkę żeby znaleźć winnego ale się nie udało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tayson napisał:

Bede okrutny.

Napisz proszę czym obrabiałeś zdjęcie, aby to bylo przestrogą dla innych, jak nie procesować zdjecia.

Sequator  z zaznaczonymi wszystkimi opcjami  +ps :p bardziej za publikacją zdjęcia przemówiła ilość tych pyłów niż jego poprawność. Natomiast myślę że potraktuje ten wątek przyszłościowo do pokazania postępów wraz z zebraniem lepszej jakości materiału i postępów w obróbce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Pestek94 napisał:

Nieidalne zdjęcie plejad ale jestem pod wrażeniem ile się dzieje w tym miejscu nieba .Źle wykadrowałem ucinając kalifornie ale nie żałuję. Na którejś klatce musiał jakiś dymek pójść (nawet na kilku ) i trochę w wyciąganiu plama się robiła. 60x150 sekund , ISO 800 f2.5 50 mm. Nikon z6 prowadzone na ioptron sky guider pro.

 

To jest kolekcja plam. Na pewno można bylo to zrobić lepiej na każdym.

 

53 minuty temu, Pestek94 napisał:

Bez klatek kalibracyjnych (zapewne byłoby dużo lepiej ). 

Serio? Jak każdy wie, jestem fanem kalibracji, ale nie lubię jak kompletnie skopaną akwizycję i processing zrzuca się na karb kalibracji. Bardzo wątpię, że cokolwiek by pomogło.

 

Może opublikujesz któres z najlepszych klatek? (surowych)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Przemek Majewski napisał:

To jest kolekcja plam. Na pewno można bylo to zrobić lepiej na każdym.

 

Serio? Jak każdy wie, jestem fanem kalibracji, ale nie lubię jak kompletnie skopaną akwizycję i processing zrzuca się na karb kalibracji. Bardzo wątpię, że cokolwiek by pomogło.

 

Może opublikujesz któres z najlepszych klatek? (surowych)

Co można było zrobić lepiej na czym ? Bo chyba uciąłeś jakiś wyraz. I co rozumiesz pod słowem akwizycja ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pestek94 napisał:

Co można było zrobić lepiej na czym ?

Może chcialem na pisac "w kazdym razie". Ale nie pamiętam, mam dużą migrenę i trudno pisać.

 

7 minut temu, Pestek94 napisał:

5Bo chyba uciąłeś jakiś wyraz. I co rozumiesz pod słowem akwizycja ? 

Niebo, zastosowana metoda, sensor, czasy, dithering, guiding. Wszystko co kończy się nieskalibrowanymi surowymi klatkami (takze klatkami kalibracyjnymi).

 

Dlatego zasugerowalem, ze pomocne by bylo pokazane jednej dobrej klatki.

 

Surowa klatka jeszcze nie jest obarczona ewentualnymi pozniejszymi bledami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Przemek Majewski napisał:

Może chcialem na pisac "w kazdym razie". Ale nie pamiętam, mam dużą migrenę i trudno pisać.

 

Niebo, zastosowana metoda, sensor, czasy, dithering, guiding. Wszystko co kończy się nieskalibrowanymi surowymi klatkami (takze klatkami kalibracyjnymi).

 

Dlatego zasugerowalem, ze pomocne by bylo pokazane jednej dobrej klatki.

 

Surowa klatka jeszcze nie jest obarczona ewentualnymi pozniejszymi bledami.

Jak laptopa przyniosę do domu to wrzucę na we transfer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pestek94 napisał:

Tu link do stacka. Może dojdziemy wspólnie co za błędy popełniłem ja lub sprzęt/warunki.

https://we.tl/t-vd6azaG6OC

postaram się nie zapomniec jutro zerknac, a jakbyś mógł wybrać jedną-dwie dobre klatki (pojedyncze), i mnie wywołać oznaczeniem (zebym nie zapomnial) to tez by pomogło. pojedyncza klatka jest naprawde dobrą probką tego co mozna uzyskać na stacku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.