Skocz do zawartości

M1 czarno białe oraz... planetoida (4066) Haapavesi


alinoe

Rekomendowane odpowiedzi

  • alinoe zmienił(a) tytuł na M1 czarno białe oraz... planetoida (4066) Haapavesi
4 godziny temu, Grzędziel napisał:

A wracając do Kraba to polecam zrobić w paśmie wodoru

Bardzo ładna praca. Bardzo bym chciał ale na ten czas zabawy z St2000 nie jestem w stanie, gdyż używam jej również jako guidera. Przez h-alpha jeszcze nie znalazłem obiektu, który mógłbym nią guidować. Tylko zewnętrzny guider wchodzi w grę a mój ma 190mm ogniskowej więc nawet nie próbuję nim prowadzić ogniskowej Maksuowa (aczkolwiek z ok. 1200 udawały mi się 2 min. ekspozycje).

Edytowane przez alinoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super time-lapse asteroidy.

 

:like::like:

 

... z tym, że za wcześnie się poddałeś, jeśli chodzi o Stellarium. Na dowód poniższa symulacja na moment wykonania ostatniej foty czyli 2:27. Jak widać Stellarium pokazuje poprawnie z tym, że u mnie w widoku azymutalnym z Lublina (północ na górze)  obraz trochę "przekręcony" w porównaniu do fotek:

 

1749904003_HaapavesiKrab_11-11-2021_02-27-00.jpg.4c2eb0bac90a1f23fc1954ea4cfd7eba.jpg

 

 

Jak poprawnie zaktualizować dane orbitalne w Stellarium dla planetek/asteroid opisałem TUTAJ (przed chwilą uszczegółowiłem).

 

 

Pozdrawiam: Jurek.

Edytowane przez suchyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tex88 napisał:

Czym zbierasz materiał i guidujesz z st2000 ? Z tego co kojarzę to tylko maxim jest w stanie obsłużyć obydwa chipy na raz, natomiast nie da się używać chipu do guide np. w PHD a zbierać materiał w innym programie.

Są jeszcze 2 oprogramowania ze stajni sBiga: CCDOps (darmowe) i CCDSoft5 (płatne) . Osobiście używam CCDSoft5.

Edytowane przez alinoe
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, suchyy napisał:

z tym, że za wcześnie się poddałeś, jeśli chodzi o Stellarium. / i wybieramy zakładkę: MPCAT: Numbered objects (1-9999) - siedemnasta pozycja na liście

Widzisz, dobrze szukałem tyle, że wybrałem 1-sze 3 opcje z rozwijanego menu. Do tych 1-9999 i dalej 10000-... nie doszedłem, bo przy instalacji tej 3-ciej wywaliło mi Stellarium i olałem sprawę. Zważyszy, że po instalacji 1-szych 2ów opcji po każdej z nich sprawdzałem, czy coś znalazł i po 2giej już mi kompa tak zamulało, że po tej zwisze olałem system a wiedziałem, że ktoś się zainteresuje i znajdzie ;)

Edytowane przez alinoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.