Skocz do zawartości

Płomień i Koń z bieda-zestawu (NGC 2024, IC434 i B33)


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

Niski gain jest przereklamowany. Zwykle złoty środek znajdziesz wyżej. Około 100-150 dla tej kamery, na moje oko. 178-Gain-RN-DR-FW-vs-gain1-742x1024.jpg.4c158ab13c9cd9ec5aceb13c4ffd1bc8.jpg

Wielki szacunek za zamocowanie czegoś co działa o wiele lepiej niż można się spodziewać, brawo!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Herbert West napisał:

Niski gain jest przereklamowany. Zwykle złoty środek znajdziesz wyżej. Około 100-150 dla tej kamery, na moje oko. 

 

Też się zastanawiałem czy nie warto wejść wyżej z gainem, ale boję się tego spadku głębkości studni o prawie 2 bity

Wtedy większość gwiazd będzie wyjarana nie wspominając o tym że dużo mocnie "wybloatują" się na sąsiednie piksele.

Ale może rzeczywiście zrobię testowe 20 x 3 minuty z gainem 100 i zobaczymy jaka będzie różnica. Co szkodzi spróbować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mnie się już w oczach pierdzieli, czy szczególnie na tym drugim obrazku są takie poziome pasy? Fixed pattern noise czy artefakty kompresji?

W czym stackowałeś?

 

A w ogóle jak to wygląda:

5 godzin temu, Lukasz83 napisał:

Sonnar 135/4,8 + ASI178 MM-C na NEQ-6

Jeszcze lepsze, niż wtedy z tym małym makiem :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz jak stackujesz darki?

Ja w mojej QHY 178mm-c mimo redukcji AmpGlow też miałem z nim problem przy niektórych zdjęciach, ale stackując w DSS próbowałem najpierw opcji "Median", która efektu nie dawała, ale pomyślałem chwilę, użyłem opcji "Maximum" i problem zniknął :)

Spróbuj, może Tobie też się uda.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Czy mnie się już w oczach pierdzieli, czy szczególnie na tym drugim obrazku są takie poziome pasy? Fixed pattern noise czy artefakty kompresji?

W czym stackowałeś?

 

Stackowane w SiriLu - średnia z sigma clipping + normalizacja

I tak to jest pattern noise - darki nie usuwają go w całości choć powinny

 

33 minuty temu, Piotrek L. napisał:

Łukasz jak stackujesz darki?

Ja w mojej QHY 178mm-c mimo redukcji AmpGlow też miałem z nim problem przy niektórych zdjęciach, ale stackując w DSS próbowałem najpierw opcji "Median", która efektu nie dawała, ale pomyślałem chwilę, użyłem opcji "Maximum" i problem zniknął :)

Spróbuj, może Tobie też się uda.

 

 

Dzięki, obadam temat - darki też stackowałem w SiriLu. Mediana bez normalizacji.

Spróbuję z Maximum i zobaczymy co będzie :) 

Do DSSa się nie tykam, mam alergię na ten program.

 

Edytowane przez Lukasz83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Piotrek L. napisał:

"Median", która efektu nie dawała, ale pomyślałem chwilę, użyłem opcji "Maximum" i problem zniknął :)

 

Sprawdziłem to w SiriLu - dużo gorzej - jeszcze bardziej zmasakrowało rogi + pojawił się ukośny szum

Obadam jeszcze na spokojnie jak z kalibracją poradzi sobie Pix i Autostakkert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kapitan Cook napisał:

@Lukasz83 Czyli adapter od ZWO można sobie darować bo ma luzy ?

Ten stary na pewno tak (a ja taki mam) - teraz zmienili koncepcję i wygląda nieco inaczej.

 

https://www.astroshop.pl/inne-montaze-do-aparatow-fotograficznych/zwo-adapter-statywu-fotograficznego-do-chlodzonych-kamer-asi-86mm/p,59686?utm_medium=cpc&utm_term=59686&utm_campaign=2112&utm_source=froogle&gclid=CjwKCAiAzrWOBhBjEiwAq85QZ5mzzH3h0rbn9htm1H9oxDAYa8nbSiTWgVIB6KGQYRuSsXWkUSE7RhoCchUQAvD_BwE&utm_content=

 

Kwestia tego, że żeby to miało jakąś tam sztywność to te obejmy powinny być dwie - wg mnie wtedy to ma szansę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kapitan Cook napisał:

@Lukasz83 chodziło mi o to czy się sprawdza?

 

obraz.png.2e7b3cc0f1269c2f19b9f1bde86e085b.png

 

A tego nie wiem bo takiego nie mam - ale zakładam że z nim wszystko ok - tu nie za bardzo jest co zepsuć :)

Zwykły bagnet i tulejka - musi być sztywne.

Problem jest tylko z używaniem go w niektórych kamerach - na przykład z moją ASI178MM-C mogę podłączyć obiektyw ale koła już nie zmieszczę.

Żeby działało z kołem trzeba wyrzeźbić coś na zamówienie. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.