Skocz do zawartości
  • 1

Sklep APM


Pio

Pytanie

Witam wszystkich serdecznie. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa kupna sprzętu ze sklepu APM, jak z obsługą, jak z przelewem, wysyłką...ogólnie nigdy nie kupowałem z tego sklepu i nie bardzo orientuje się jak to wygląda. Z góry dziękuję za odpowiedź. Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Radzę uważać na właściciela (Markusa Ludesa). Chętnie przytula pieniądze, ale jak pojawiają się problemy, czytaj sprzęt okazuje się wadliwy, to staje się opryskliwy i lekką ręką rzuca oskarżeniami. Proponuję spytać w Delta Optical czy sprowadzą, to co Cię interesuje. Wtedy w razie czego będziesz się szarpać z polskim sprzedawcą...

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To, że ktoś jest znany w tym czy innym światku, w żaden sposób nie świadczy o uczciwości czy rzetelności tej osoby. Proponuję przeszukać fora anglo- lub  niemieckojęzyczne, żeby przekonać się o podejściu tej uznanej postaci do klienta (zwłaszcza europejskiego), gdy ten śmie zgłaszać zastrzeżenia do jakości sprzedanego mu towaru. Wszystko jest cacy dopóki produkt nie ma wady, potem zaczynają się schody... Jeżeli już koniecznie kupować produkty APM z Niemiec (a nie przez jakąś polską firmę) to moim zdaniem lepiej przez Teleskop Express. Właściciel tejże firmy ma bardziej rozsądne i proklienckie podejście do rozwiązywania problemów jeśli się pojawia.

Czystego nieba

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
38 minut temu, MaciekC6N napisał:

To, że ktoś jest znany w tym czy innym światku, w żaden sposób nie świadczy o uczciwości czy rzetelności tej osoby. Proponuję przeszukać fora anglo- lub  niemieckojęzyczne, żeby przekonać się o podejściu tej uznanej postaci do klienta (zwłaszcza europejskiego), gdy ten śmie zgłaszać zastrzeżenia do jakości sprzedanego mu towaru. Wszystko jest cacy dopóki produkt nie ma wady, potem zaczynają się schody... Jeżeli już koniecznie kupować produkty APM z Niemiec (a nie przez jakąś polską firmę) to moim zdaniem lepiej przez Teleskop Express. Właściciel tejże firmy ma bardziej rozsądne i proklienckie podejście do rozwiązywania problemów jeśli się pojawia.

Czystego nieba

To właśnie Tobie kolego proponuję dokładniej przeszukać zagraniczne fora. Być może masz po prostu problem z właściwym tłumaczeniem…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ostatnio zrobiłem dwa zakupy w APM i wszystko przebiegło gładko, czas oczekiwania na sprzęt to kilka dni. W dodatku można trafić na fajne okazje, np kupiłem lornetkę APM 100 Ed-Apo za 2015€ zamiast 2500. Nie mam pojęcia jak wyglądają sprawy w przypadku zwrotu/reklamacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Osobiście nie mogę narzekać na APM.

Dałem ogłoszenie na znanej niemieckiej giełdzie, że poszukuje używanych okularów w b.d. stanie i w odpowiedzi otrzymałem indywidualną propozycje zakupu nowych w promocyjnej cenie od samego Ludesa. Myślałem, że to może jakieś wystawowe lub lekko użytkowane na pokazach, ale nic z tych rzeczy.

Zaskoczyli mnie też tym, że za darmo pogwarancyjnie skolimowali mi lornete APM 120 do 180x. Tylko na wysyłkę przelałem żądaną kwotę. Płaciłem PayPal w obu przypadkach. 

Co zamierzasz kupować w APM jeśli wolno zapytać? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jesli zrobisz zakup w APM przez wujka z USA to dostaniesz innej jakości Towar niż ten, który zamowisz z Polski,Ukrainy ,itp.

M.L to prostak i ch.. tak jak ktoś tu pisał...

Jego sprzęt to chinszczyzna z podziałem : lepsza , gorszą i te beznadziejna jeśli chodzi o jakość. 

 

Sciagnij nawet droższe z TS a będziesz mógł ewnt. zwrócić i nikt nie bedzie ci robil problemów...

 

Czasem drożej znaczy taniej.

 

Y

 

 

 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki Yoker... na to bym nie wpadł.... tym bardziej, że nie mam ciśnień czasowych. Jak będzie trzeba poczekać i dopłacić co nie co to również myślę, że warto. Szkoda, że nasz rodzimy rynek jest tak ubogi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kupowałem zdalnie - żadnych problemów. Zwrotów nie robiłem, ale w razie czego po prostu odsyłasz i nie dyskutujesz.

Kontakt mailowy z M.L. bez zastrzeżeń, przy większym zamówieniu rabat.

Edytowane przez Paweł Sz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, Pio napisał:

Dzięki Yoker... na to bym nie wpadł.... tym bardziej, że nie mam ciśnień czasowych. Jak będzie trzeba poczekać i dopłacić co nie co to również myślę, że warto. Szkoda, że nasz rodzimy rynek jest tak ubogi....

Nie jest taki mały... chinczyk blokuje transport i dlatego taka posucha...

 

Z ciekawostek to powiem ci , ze już mamy porzadnego przedstawiciela Takahashi, ktory ściągnął w mgnienia oku - Mewlona dla wytrawnego astroamatora.

Nazwy przedstawiciela nie moge jeszcze zdradzic ale chyba nie trudno sie będzie domyśleć?

 

Najlepsze życzenia dla wszystkich astromaniakow w nowym roku !!! Oby tubek było zawsze więcej niż obserwatorów... :)

 

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cześć,

 

podepnę się pod temat. Planuję zakup pierwszego APO. Wstępnie wybrałem TS 115/800 Triplet APO. Mam do wyboru w Teleskop-express lub APM. Zależy mi na ustawieniu i kolimacji przed sprzedażą oraz certyfikacie ZYGO. W APM obiecali wybrać odpowiednio dobry egzemplarz a następnie wysłać na testy ZYGO dodatkowo płatne. W Teleskop-express  obiecali zrobić star test jeśli do jutra włącznie złożę zamówienie. Nie odpowiedzieli jeszcze odnośnie testu ZYGO. Alternatywnie jest teleskop spezialisten, ale Ci do 21.03 są na urlopie. Zależy mi na jak najlepszym modelu, z tych które mają, liczę się z opcją dopłaty do dodatkowych testów.

 

P.S.

alternatywnie brałem jeszcze pod uwagę TS 125 ED Dublet, ale ten z ponoć ma problem z AS.

 

Doradzicie...:-)

 

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.