Skocz do zawartości

Upgrade filtrow NB - kolejnosc?


Marvaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam astro-grono.

 

Jeszcze nie nadszedl czas na upgrade kamer, ale postanowilem ze powoli zaczne inwestowc w lepszej jakosci filtry NB.

Ze wzgledow finansowych wybor padl na Antlia 3nm 1.25''.

Zastanawiam sie w jakiej kolejnosc wymieniac filtry?

Niestety nie stac mnie na wymiane dwoch zestawow jednoczesnie. Trzeba wiec to robic po kolei ;)

Na poczatek dwa filtry - czyli jakie?

Przypominam ze obecnie uzywam ZWO/Baader 7/8nm. Rowniez wazna informacje jest fakt, ze mam zestaw podwojny.

JAk to ugryzc sensownie ? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, dobrychemik said:

Skoro masz Baadery, to z dużą dozą prawdopodobieństwa najgorszy z nich jest OIII i wymieniając go w pierwszej kolejności masz największe szanse na zauważalną poprawę rezultatów. :)

 

 

Długo nad tym myślałem, ponieważ ja również mam Baadery. Pierwszy w kolejce na giełdę będzie OIII, bez żadnych wątpliwości.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził OIII ze względu na halo.

 

Ale podepnę się pod pytanie bo tu Marvaz założył że to będzie Antlia a ja spytam tak jak Herbert West słusznie zauważył - Jaki najtańszy filtr OIII da zauważalną poprawę ?? bo wymienić łatwo tylko pytanie czy ma to sens ?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, .zombi. napisał:

Ja bym radził OIII ze względu na halo.

 

Ale podepnę się pod pytanie bo tu Marvaz założył że to będzie Antlia a ja spytam tak jak Herbert West słusznie zauważył - Jaki najtańszy filtr OIII da zauważalną poprawę ?? bo wymienić łatwo tylko pytanie czy ma to sens ?

 

Nie wiedząc jaki poziom prezentują obecne filtry i jakie trafią się nowe spokojnie można wróżyć z fusów, by odpowiedzieć na to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy wziąć jeszcze jeden aspekt pod uwagę, a mianowicie grubość filtrów. Ma to wpływ na ustawienie odległości kamery. Jeśli poprzednie miały inną grubość to możesz mieć problem z brakiem płaskiego pola, a przecież nie będziesz "wtykał" podkładki jak będzie zbierał materiał nowymi filtrami.

 

Wybrałbym Ha i OIII. Przy stałych ustawieniach i parafokalności filtrów możesz robić HOO. Obecne filtry i tak sprzedałbym w zestawie.

Edytowane przez everr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.