Skocz do zawartości

Lunt Solar System


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mozna zakupić u nich sam system bez teleskopu?

Czy ten system wpinany do tuby mozna podłączać pod dowolną optykę refraktora, np ED80?

Ten z linku to wersja single czy dubble stack?

https://www.astroshop.pl/teleskopy-sloneczne/lunt-solar-systems-teleskop-do-obserwacji-slonca-st-60-420-ls60mt-ha-b1200-bt-c-allround-ota/p,68765

 

Dzięki.

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeski były dystrybutor sprzętu astro na Czechy ma te sprawy w małym palcu. Nazywa się Bedřich Reichmann,

na czeskim forum  " Beda "  .  Już na emeryturze, ale regularnie udziela się na forum w wątku o wydarzeniach na

Słońcu. Np. ostatnia strona , druga jej część ( nie jestem pewien, czy w linku  ta strona się wygeneruje )

https://www.astro-forum.cz/viewtopic.php?t=13699&start=600

 

Też mi chodziło po głowie dokupienie składników do Evostara 80/600 - ale zrezygnowałem .

Nim to się stało, napisałem PW  do  Bedi, co On o tym myśli i jakie miałby rady.  Odpisał , cytuję :

 

" Zdravím Zbysku,
promiň mi pozdní odpověď ! Evostar ED 80 je pro adaptaci na H-alfa filtr velmi vhodný.
Pokud finance dovolí, pořiď si ještě lépe 60mm etalon ! Více se využije 80 mm apertura Tvého ED refraktoru. Nezapomeň, že bude ještě nutné doplnit etalon blokovacím filtrem BF odpovídající velikosti. Nejlépe BF10 , nebo alespoň BF6 !
Držímpalce, ať ten import dobře dopadne ! Klidně napiš další eventuální dotazy !
Hezký den přeje
Bedřich "

 

Chyba nie będziesz miał problemu z przetłumaczeniem. Wspomnę tylko, że planowałem kupno etalonów

w USA przez krewnych, którzy by mi je okazyjnie przywieźli.

 

Ale przecież chłopaki na polskich forach też relacjonowali przebieg budowy słoneczników na bazie własnych refraktorów.

 

Zbyszek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.04.2022 o 14:12, Tayson napisał:

Chodzi mi po glowie zakup lunta i wszczepienie go w edka80. Edka mam to byłoby moze coś ciut taniej?

Ewentualnie ktory model Lunta najlepiej sie do tego nadaje?

 

Dawno nie zaglądałem na forum (ciężki okres przejściowy...) i dopiero zobaczyłem Twój post.
 

Lunt LS60MT  to obecnie jedyny teleskop (pomijając PST i Lunta LS50Tha z ich ułomnościami), który stosunkowo łatwo da się przerobić na większą aperturę. Cena w EU zabija pomysł i chyba taniej wyjdzie sprowadzenie go z US po zapłacie ceł itp. Planuję go użyć do mojego obiektywu Istar 127mm F8 + ERF ale mam teraz inne priorytety.

 

DayStar Quark to też dobre wyjście ale też są tu kompromisy - ogniskowa na dzień dobry X4,2 i elektryczne sterowanie pasmem.

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.