Skocz do zawartości

Róża Walentynkowa - Valentines Rose - SH2-174


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję

dla mnie nieco za bardzo niespokojnie w tle się zrobiło, straciłem efekt naturalności - neutralności postprocesu. Tak mi się wydaje.

 

A tymczasem, siedzę sobie i dumam co tu się dzieje. Proszę się nie śmiać - to tylko domysły, ale mam pewną koncepcję jak to w przestrzeni wygląda i jakie struktury tu obserwujemy.

Mnie ten obiekt przypomina odwrócony flakonik, taki np. ceramiczny. Gwiazda mgławicy, biały karzeł znajduje się w szyjce czy też raczej w otworze flakonika. I wiemy, że od mgławicy ucieka.

Ja to widzę jako okrągłą bańkę, która w zewnętrznych warstwach ma głównie wodór, a w środku tlen. Taka cebulka. Porusza się po przekątnej zdjęcia z LG na PD.

 

Niedawno zderzyła się z niewidocznym tutaj ośrodkiem międzygwiazdowym, w który który zanurzyła się z impetem jak śliwka w galaretce. I tarcie pomiędzy ośrodkami - zakładam, że mgławica porusza się szybko - na powierzchni tej bańki wywołało efekt oskalpowania wodorowej skórki, a gaz w licznych zawirowaniach utworzył pierścień, podwijający się pod siebie.

Pierścień ten zaznaczyłem na zdjęciu. Niestety nie jestem rysownikiem, a zwłaszcza na komputerze, więc moje bazgroły mogą tylko popsuć wyjaśnienie mojej propozycji.

 

Tak naprawdę nie ma tu szyjki, jest kulka z odwijającą się pod krawędź pęknięcia skórką wodoru, tlen spod spodu zaczyna w tym miejscu przeświecać mocniej.

Wydaje mi się też, że zrywany wodór ciągnie za sobą tlen - ewidentnie włókna części tlenu "w dziurze" są bardzo subtelne, rozwiane i równoległe do zaproponowanego przeze mnie kierunku poruszania się układu, tymczasem mgławica wewnątrz tworzy sferę z poprzecznym układem struktur.

Gwiazda uciekła już w zasadzie poza mgławicę, widzimy ją raczej na jej tle, choć jest z nieco przodu.

 

obraz.thumb.png.51f5faf89a70776710d2193d540dbae2.png

 

 

Czy ktoś poza mną to widzi?

Dla mnie bardzo mocno widać 3D.

To oczywiście moja wizja, nigdzie o tym nie czytałem, w ogóle nie czytałem za wiele o tym obiekcie.

 

 

 

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 4
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby dobrze pomyśleć, to ten ośrodek międzygwiazdowy, prostopadły do wskazanego kierunku widać właśnie na zdjęciu w postaci tych delikatnych wodorowych włókien, być może powstały one na skutek zagęszczenia po tej kolizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tu nie było żadnego takiego sztukowania. Trzeba było zrobić tylko działającego darka, a to się okazało bardzo trudne. W tle jak widać na fotkach mono jest bardzo dużo wodoru. W HOO to nie ułatwia obróbki.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 17.04.2022 o 09:42, kubaman napisał:

Nie, tu nie było żadnego takiego sztukowania. Trzeba było zrobić tylko działającego darka, a to się okazało bardzo trudne. W tle jak widać na fotkach mono jest bardzo dużo wodoru. W HOO to nie ułatwia obróbki.

Odgrzebuję bo chyba mam ten problem. Podpowiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.