Skocz do zawartości

Nowy Star Adventurer wersja GTi


ax

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, yakson napisał(a):

Wszystko zależy od tego jak bardzo chcesz być mobilny. To mój zestaw wyjazdowy, pakuje w walizki i siadam do samolotu. Na GTIku wisi: Canon 6d, Sayang135mm, guider 120mm4 + asi120mm mini i asiair mini i 2 grzałeczki, za przeciwwagę pracuje mi powerbank(371Wh) zużywałem tym zestawem może 25% mocy.

Edit: zapomniałem dodać że przetestowany w bojach i sprawdził się bardzo dobrze z tą ogniskową.

 

Yakson, to wisi na Innorel'u 90C czy 80C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zauważyłem dzisiaj, że można do SWSA GTi podłączyć się przez bluetooth. Przed przypadek zobaczyłem synscan wśród urządzeń BT.

 

image.thumb.png.5e05ab4cf4025e393066c2481e635f57.png

 

Działa, da się sterować i PHD2 też się łączy. Wychodzi na to, że będzie jeden kabelek mniej przy setupie, spoko :)

Co ciekawe, nie jest to opisane w żadnej instrukcji, SWSA kojarzę, że był od zawsze kabel + Wifi, nigdy BT. W ustawieniach połączenia jest tryb BLE, więc aplikacja to wspiera, nie jest to żaden bug. No chyba, że taki bug, że w dokumentacji nie jest to opisane :) Ale jako rzecze Agile manifesto Working software over comprehensive documentation ;)

Edytowane przez Bentoq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Pozwolę sobie odkopać temat. Czy któryś z użytkowników miał problem z guidingiem a mianowicie z bardzo dużym błędem spowodowanym luzami jednej z osi? Na cn jest bardzo obszerny wątek walki z tym montażem niektórych ludzi. Nie wiem czy to była wada pierwszej wersji z jedną przeciwwagą i czy obecna z dwiema ma lepiej spasowane bebechy, czy problem występuje nadal. Waham się nad zestawem sklepowym w granicach 4500-5000 więc albo sw gti wraz AA plus lub nowy heq5, tyle że bez Asi bo braknie już budżetu. Foce askarem 180, ale nie wykluczam zakładania jakiegoś Apo 60 - 70mm w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ten ten GTI fajnie się sprawdzi pod tego Askara. Ja swój egzemplarz używam jak go dostałem ze sklepu. Guiduje mi w granicach 1,2-1,6 arcsec wiec mocno poniżej skali zestawu, wystawiony na wiatr szarpał mocno guidingiem.
Z AsiAir współpracuje bezproblemowo, to wspaniały budżetowy zestaw wyjazdowy. Natomiast wydaje mi się że szybko może zabraknąć Ci jego nośności, zwiększenie ogniskowej i ciężaru wiąże się z tym że GTI stanie się znacznie bardziej wiotki i podatny na podmuchy. Jeśli nie zależy Ci na podróżowaniu i masz dobre niebo pod ręką to na twoim miejscu wybrał bym HEQ5.

 

image.jpeg.48857ba0b670b70b0d2accdb9b2d7e06.jpeg

 

edit: fotka

Edytowane przez yakson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Ftraw napisał(a):

Pozwolę sobie odkopać temat. Czy któryś z użytkowników miał problem z guidingiem a mianowicie z bardzo dużym błędem spowodowanym luzami jednej z osi? Na cn jest bardzo obszerny wątek walki z tym montażem niektórych ludzi. Nie wiem czy to była wada pierwszej wersji z jedną przeciwwagą i czy obecna z dwiema ma lepiej spasowane bebechy, czy problem występuje nadal. Waham się nad zestawem sklepowym w granicach 4500-5000 więc albo sw gti wraz AA plus lub nowy heq5, tyle że bez Asi bo braknie już budżetu. Foce askarem 180, ale nie wykluczam zakładania jakiegoś Apo 60 - 70mm w przyszłości.

Chodzi najpewniej o luzujący się z czasem docisk osi RA. Nie wiem czy to rozwiązali, ale to się reguluje z łatwością (dostęp do śrubki jest pod naklejką).
Wieszałem na nim najpierw Canona 6D z 70-200, potem ASI533MC Pro z 70-200 a teraz ASI533MC-Pro z Askarem ACL200 i przy średnim wyważeniu osiągałem guiding na poziomie 0.70 do nawet 0.50 arcsec. Oczywiście przy większym wietrze jest dużo gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tu jest pies pogrzebany, ponieważ niebo mam 21.3 z powodu bardzo małej ilości zabudowań, ale otwarta przestrzeń wiąże się jednak z tym, że często wieje niemiłosiernie. CG 5 GT jest dość ciężki w porównaniu z takim sw gti i mogę się nieźle przejechać idąc w lżejszy montaż. Chyba jednak skłonie się w stronę heq5 by nie tracić stabilności i z czasem Asi air...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.