Skocz do zawartości

Mgławica Iris NGC 7023 bliżej


Gość na chwilę

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet grama piaseczku nie zostawiłeś  ?

 

Mam jeszcze uwagę co do pyłów 

7h materiału powinno jednak pozwolić na lepsze odcięcie ich od tła.

 

Zakładam, że zamierzony ruch z twojej strony i jednak bardziej ci zależało na pokazaniu mgławicy refleksyjnej ( i wyszlo Ci to bardzo ładnie), ale troszkę szkoda, że te pyły jednak bardziej nie wyciągnąłeś z tła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, OnlyAfc napisał:

Fakt, RGB policzyłem x2 przez przypadek ? 

 

BTW nie używałeś żadnego reduktora że swoim FS 128?

Nie. Oryginalny się nie sprawdził :) Poza tym ta długość ( 1040 mm) baaaardzo mnie i Atikowi pasuje.

Edytowane przez Gość na chwilę
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Grzędziel napisał:

Podoba się, nieczęsto widzimy Irysa w tak zacnej skali.

A moje takie subiektywne odczucie to, że wersja szlachetna ma lepsza dynamikę niż kolorowa, przez co jest bardziej interesująca.

No offense. Jestem ciekawy bo nie rozumiem od dawna, czemu BW jest szlachetne a kolor nie? Co nadaje temu szlachetności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzędziel napisał:

A moje takie subiektywne odczucie to, że wersja szlachetna ma lepsza dynamikę niż kolorowa, przez co jest bardziej interesująca.

 

Z założenia miało być raczej miękko? Delikatność półtonów ma swój urok. Ale przychylam się do uwagi Piotra.

 

6 godzin temu, Gość na chwilę napisał:

Bortle 3.

 

No i można rzec, że 30x600 z f8 to nie jest jakoś strasznie dużo materiału. Ale za to niebo dobre. Chociaż? Patrzę z zaciekawieniem na Brok na Bugiem na mapie Lightpollution. Wynika z niej, że w pobliżu Broka nie ma mowy o Bortle3?...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, diver napisał:

 

 Patrzę z zaciekawieniem na Brok na Bugiem na mapie Lightpollution. Wynika z niej, że w pobliżu Broka nie ma mowy o Bortle3?...

 

Nie spędza mi to snu z powiek. Ta mapa jest bardzo ogólna i niezbyt szczegółowa. Lata doświadczeń - już ponad 7 lat porównań - wykazują, że jest tu podobnie z poziomem tła np. jak u Szymka na Rodos. Pomiary SQM wykonywane dwa typami miernika w odstępie kilku lat pokazywały wyniki na poziomie 21.75-77. A co najbardziej cieszy - miasto i gmina Brok nie rozwija się rozrywkowo-nocnie. Nie ma dyskotek walących laserami po niebie, najwyżej weselnicy sobie od czasu do czasu parę fajerwerków wystrzelą. W samym Broku życie zamiera po zmierzchu. Dodatkowo siedzę pomiędzy lasami :)

Edytowane przez Gość na chwilę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gość na chwilę napisał:

Nie spędza mi to snu z powiek.

 

No i to jest najważniejsze. ;)

 

20 godzin temu, Gość na chwilę napisał:

Ta mapa jest bardzo ogólna i niezbyt szczegółowa. Lata doświadczeń - już ponad 7 lat porównań - wykazują, że jest tu podobnie z poziomem tła np. jak u Szymka na Rodos. Pomiary SQM wykonywane dwa typami miernika w odstępie kilku lat pokazywały wyniki na poziomie 21.75-77.

 

W przypadku miejscówki zlotowej Roztocze jest jakby zgoła odwrotnie. Z mapy Lightpollution wynika SQM ~21,7. Podczas ostatniego zlotu jak pamiętam kolega @Darek_B mierzył tam SQM i wyszło chyba jakieś 21,3. Ciężko stwierdzić, gdzie leży prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, diver napisał:

 

W przypadku miejscówki zlotowej Roztocze jest jakby zgoła odwrotnie. Z mapy Lightpollution wynika SQM ~21,7. Podczas ostatniego zlotu jak pamiętam kolega @Darek_B mierzył tam SQM i wyszło chyba jakieś 21,3. Ciężko stwierdzić, gdzie leży prawda.

Wiesz jak jest. Wystarczy, że pomiar wykonano w innych warunkach pogodowych czy o innej porze roku. U moich teściów na wsi też potrafią wychodzić takie różnice i to w przeciągu kilku miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.