Skocz do zawartości

Łabędzi Welon w 15 godzin


diver

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, warpal napisał:

Wybacz, ale te gwiazdy, to dają po oczach.

Zabijają cały urok mgławic, gdzie detal jest naprawdę świetny.

 

Wybaczam. Ale one tam są i nic ich nie zgasi. ;)

Takie są proporcje światła mgławicy i gwiazd w zebranym materiale. Teraz Ty wybacz, że nie mam skłonności do prezentacji innego rodzaju. ;)

 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzenie chyba nie było najlepsze bo gwiazdy są pojechane. Poza tym jeśli to jest resize to z ostrością musiało być tak sobie, bo nawet teraz nie jest super ostro.

Oczywiście to może być tak samo kwestia prowadzenia.

 

Jeśli chodzi o gwiazdy, to ja uważam, że one tam oczywiście muszą być i nie toleruję starlessów, ale trochę przegiąłeś z saturacją i to psuje odbiór, bo wygląda nienaturalnie i przeszkadza samej mgławicy.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, warpal napisał:

Wybacz, ale te gwiazdy, to dają po oczach.

Zabijają cały urok mgławic, gdzie detal jest naprawdę świetny.

Całkowicie nie zgadzam się. Można w ramach ciekawostki pokazać mgławice bez gwiazd, ale finalne zdjęcie musi być z gwiazdami, bo ONE TAM SĄ.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, diver napisał:

I jeszcze historyczna ciekawostka. Zdjęcie Eastern Veil zrobione w 1901 roku przez Georga Wiliisa Ritchey'a przy pomocy reflektora 60 cm (Yerkes Observatory), ekspozycja 3 godziny.

Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/File:Annual_report_of_the_Board_of_Regents_of_the_Smithsonian_Institution_(1901)_(17813060474).jpg

Masz Sławek ode mnie wielkiego plusa, za wyszukanie tej fotki. Uwielbiam takie stare zdjęcia z profesjonalnych teleskopów.

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak.

Świetnie sobie zdaję sprawę, że to rejon DM  i siłą rzeczy jest tam dużo gwiazd.

Nie proponowałem ich redukcji czy całkowitego usuwania. Na ilość nie wpływa przecież wielkość. Gwiazda jest gwiazdą, niezależnie od tego czy ma np. pięć pikseli czy jeden.

 

Kwestia obróbki, jej estetyki należy do autora.

Kwestia odbioru jest również indywidualna. 

I to raczej jest oczywiste, i chyba nikt tego nie kwestionuje.

 

Powinienem napisać: " te gwiazdy, to dają po moich  oczach" i w konsekwencji spychają mgławicę (w moim odczuciu) na dalszy plan. 

Miłego!

Edytowane przez warpal
przecinek
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, zbuffer napisał:

Prowadzenie chyba nie było najlepsze bo gwiazdy są pojechane. Poza tym jeśli to jest resize to z ostrością musiało być tak sobie, bo nawet teraz nie jest super ostro.

 

Prowadzenie było dobre, ponad dwa razy dokładniejsze niż skala. Trudno więc mi zgodzić się z tezą, że gwiazdki są pojechane. Moim zdaniem nie są.

Natomiast niedokładne wyostrzenie jest możliwe - nie mam jeszcze w tum zestawie motofocusera i nie kontroluję ostrości podczas sesji.

 

 

14 godzin temu, zbuffer napisał:

ale trochę przegiąłeś z saturacją i to psuje odbiór, bo wygląda nienaturalnie i przeszkadza samej mgławicy.

 

Długo ważyłem tę saturację, chcąc jednak uzyskać w miarę pełne kolory gwiazd. Ale może ostatecznie rzeczywiście przesadziłem nieco z saturacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.