Skocz do zawartości

AstroEQ


calla

Rekomendowane odpowiedzi

niedawno odpaliłem koledze AstroEQ na EXOS2

działa bez problemów na EQModzie, śmiga ze Stellarium itd. Widoczny jest jako EQ6/HEQ5

najwięcej zabawy było z doborem silników i przełożeń oraz mechanicznym zamocowaniem ale na szczęście wystarczyły standardowe mocowania od silników NEMA17 i paski/koła zębate GT2

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dałem silniki NEMA 17 0,6A bez wbudowanej przekładni ale za to była przekładnia pasowa 4:1

jakby co to mam nowe silniki NEMA 17 z przekładnią planetarną 5,18:1. Nie były potrzebne więc mi zostały. Mogę odstąpić za cenę zakupu na Ali. Takie silniki dadzą dokładniejsze prowadzenie ale nie dadzą się zamontować na standardowych mocowaniach więc trzeba coś wykombinować

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pablo12311 napisał:

Czy oprócz płytki AstroEQ wymagany jest również sterownik silnika krokowego?

 

układ ma na pokładzie drivery DRV8825 więc nic więcej nie potrzeba. Silniki wpinamy w gniazda RJ11. Ja kupiłem gotowe kable RJ11 i takie same gniazda zamontowałem przy silnikach. Kable spiralne żeby się nie plątały i nie zrywały

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2022 o 11:40, mirek01 napisał:

Drv8825  nie działały do końca płynnie ,miały jakies przerwy zastąpiłem tmc2208.

Czyli nie tylko u mnie drv8825 generował nielinearny przebieg. 

Wymieniłem na lv8729 i teraz krokowce pracują cicho i płynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm

 

Ja mam chyba właśnie 8825 - takie purpurowo-magentowe ;)

Sugerujecie, że warto sprawdzić te lv8729?

 

Widzę, że nie ma ich w konfiguratorze - czy one są zgodne 1:1 z innym modelem?

Jak skonfigurować AstroEQ żeby z nimi działało?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Miesilmannimea napisał:

Widzę, że nie ma ich w konfiguratorze - czy one są zgodne 1:1 z innym modelem?

Jak skonfigurować AstroEQ żeby z nimi działało?

To chyba zależy od danego egzemplarza sterownika. Mój astroeq na 8825 w DEC chodził niemal zadowalająco, ale w RA było już trochę słabiej. 

Firmware 8.20 działa z lv8729 https://www.astroeq.co.uk/downloads.php 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Miesilmannimea napisał:

Dzięki.

A co z mikrokrokiem - 8825 ma 1/32 a ten LV8729 tylko 1/16 (więcej niby przez uart).

Czyżby.

Sterownik LV8729 z radiatorem przeznaczony jest do silników krokowych (NEMA) z maksymalnym prądem do 1.5A. Praca aż w 8 różnych trybach: pełny krok, 1/2, 1/4, 1/8, 1/16, 1/32, 1/64, 1/128 kroku. Układ używany powszechnie w maszynach CNC oraz drukarkach 3D, Reprap.

  • moduł wyposażony w układ LV8729
  • napięcie zasilania silnika: 6 ÷ 36V
  • prąd max: 1.5A z radiatorem
  • praca w 8 różnych trybach: pełny krok, 1/2, 1/4, 1/8, 1/16, 1/32, 1/64, 1/128 kroku
  • wymiary: 15x20 mm
  • w zestawie sterownik z radiatorem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jak się Panowie zapatrujecie na takie silniki? Nema17 17HS4401S-PG5.18:1 Będą działać z AstroEQ?

 

Niestety nasi koledzy ze wschodu nie mogą się zdecydować co do parametrów silnika:

Parametry 1

Parametry 2

Edytowane przez amatorastro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik będzie działał ale te chińskie przekładnię maja masakryczny luz.

 

lepiej zrobić przekładnię paskową na zębatkach i paskach GT2  np: 1:3 (16:48zebow )i silnik 400krokow ja w moim CG 5 mam taki.

817A8365-B036-42CE-BD48-9FFD22753128.jpeg.0bffebce9378a14699b9922bb92c3f73.jpeg

pozdrawiam

M

Edytowane przez mirek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skreślaj silnikow z przekładnią. Ja mam dwa takie w których praktycznie nie czuć luzu.

Inna sprawa, że przekładnia na pasku będzie sporo tańsza i bardziej kompaktowa jak dobrze zrobisz projekt :)

PS

.  Drukowane przekładnie falowe? Nie...

Edytowane przez Miesilmannimea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Miesilmannimea napisał(a):

.  Drukowane przekładnie falowe? Nie...

To fakt - przekładnie w druku 3D to nie jest nic solidnego i dokładnego . Raczej na prototypy.

 

@amatorastro Nie wiem czy ktoś na tych drukowanych montażach zrobił dłuższe zdjęcie niż 20- 30s na krótkiej ogniskowej.

 

Ale jako początek zabawy z montażem jak najbardziej próbuj,

nawet z tymi bardzo drogimi silniczkami, spokojnie AstroEQ je opanuje.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.