Skocz do zawartości

M31 Andromeda Galaxy


simarik

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odzew

 

2 godziny temu, dimis napisał:

Podoba mi sie. Mozesz napisac jak zrobiles blend wersji z DB i RGB?

Oj walczyłem z tym bardzo długo. Obejrzałem już prawie "całego YouTube" z tutorialami.  Stosowałem różne funkcje w Pixelmath. Ostatecznie stosowałem różne sposoby z tych dwóch tutoriali:

https://www.youtube.com/watch?v=XLJYE2in6jo

https://youtu.be/1Wd7VxpMCH4

Podsumowując - dodanie Ha do RGB polegało na wyłuskaniu dobrego sygnału Ha z filtra L'extreme i za pomocą różnych funkcji w pixelmath zintegrowanie go z kolorem.

 

1 godzinę temu, Grzędziel napisał:

Fajnie wyszło, ładne gwiazdki.

Po lekturze forum staram się zwracać uwagę na jakość gwiazd na prezentowanych zdjęciach. Efekt końcowy i odbiór zdjęcia znacznie poprawia się, gdy prezentowany obiekt leży wśród dobrze podanych gwiazd.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, simarik napisał:

Po lekturze forum staram się zwracać uwagę na jakość gwiazd na prezentowanych zdjęciach. Efekt końcowy i odbiór zdjęcia znacznie poprawia się, gdy prezentowany obiekt leży wśród dobrze podanych gwiazd.

Ten 71SDQ zawsze Ci dawał takie gwiazdy? Czy coś w nim poprawiałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, fornax napisał:

Fajny detal  ale  te 10h, głowa boli.:smokin:

 

Tak wygląda teraz astrofoto w mojej miejscówce - żeby wyciągnąć coś z materiału trzeba go trochę zebrać. U mnie samego RGB jest 3h (60x3min) co wystarczyło na pokazanie galaktyki w fajnej wersji. Ale chciałem w M31 ukazać struktury wodorowe więc trzeba było dopalić materiału z filtrem dualband. Po pierwszych klatkach z l'extreme już wiedziałem, że trzeba będzie ich sporo bo na pojedynczej klatce słabo było coś widać. Ostatecznie zebrałem 7h (70x6min).

Tutaj porównanie surowej, pojedynczej klatki bez filtra (3 min.) oraz filtrem (6 min.)  jedynie po STF w Pix'ie.

 

Light_M31_180_0s_Bin1_gain100_20220903_013838_9_8C_0009_RGB_VNG.gif.97a1742eb063e0bf7704fb9628201e2e.gif

 

 

3 godziny temu, mario_b napisał:

Ten 71SDQ zawsze Ci dawał takie gwiazdy? Czy coś w nim poprawiałeś?

 

Nic, a nic nie poprawiałem w tym egzemplarzu. Nie jestem pierwszym właścicielem tego sprzętu i z tego co wiem to poprzedni właściciel też w nim nic nie ruszał.

Edytowane przez simarik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.