Skocz do zawartości

Sadr i okolice w odcieniu rdzy


spock

Rekomendowane odpowiedzi

Podoba mi się, bardzo mi się podoba, uwielbiam Łabędzia na szeroko!

 

Edit:

 

Masz w tym kadrze trzy obiekty, które zrobiłem w bikolor tego lata :-). Choć PN G75.5+1.7 można znaleźć, tylko gdy się wie dokładnie gdzie jest ;-)

Edytowane przez Herbert West
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Herbert West napisał:

Podoba mi się, bardzo mi się podoba, uwielbiam Łabędzia na szeroko!

Dzięki, Ja muszę przyznać byłem lekko zaskoczony jak wygląda ten obszar po usunięciu gwiazd. Naprawdę dużo tam się dzieje. Z gwiazdami bez redukcji mało co widać :) Tak wyglądał pierwszy stretch (EZ Soft Stretch) po StarExterminator.

 

image.png.5ee586c5298378f5ff32f9d1c6bc7181.png

 

Edytowane przez spock
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spock napisał:

Poniżej przedstawiam okolice Sadra.

 

Fantastycznie wyszła obróbka materiału starless. :)

Nie kupuję natomiast zupełnie dorzucania do starless gwiazd na zasadzie "posypania mgławicy drobnym pieprzem". Oczywiste jest że sklejanie starless z gwiazdkami zawsze skutkuje odejściem mgławicy na nieco dalszy plan, bo materiał gwiazdkowy to nie tylko światła, ale i też jakieś tło. Więc dla mnie ten "gwiazdkowy pieprz" jest zdecydowanie za drobny i słaby, a całość z ledwie widocznym Sadrem wygląda dość kuriozalnie. A tyle wysiłku włożone w zmniejszanie gwiazdek! Nie podobają mi się takie symboliczne gwiazdki i koniec. Nie skleja mi się to w jedną harmonijną całość. Nie bójmy się gwiazdek z mgławicami, zawsze można przecież pokazać dodatkowo "nie skażony gwiazdami"obrazek starless. Co zresztą czynią właściwie wszyscy "obrabiacze" mgławic. ;)

 

Edytowane przez diver
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, diver napisał:

 

Fantastycznie wyszła obróbka materiału starless. :)

Nie kupuję natomiast zupełnie dorzucania do starless gwiazd na zasadzie "posypania mgławicy drobnym pieprzem". Oczywiste jest że sklejanie starless z gwiazdkami zawsze skutkuje odejściem mgławicy na nieco dalszy plan, bo materiał gwiazdkowy to nie tylko światła, ale i też jakieś tło. Więc dla mnie ten "gwiazdkowy pieprz" jest zdecydowanie za drobny i słaby, a całość z ledwie widocznym Sadrem wygląda dość kuriozalnie. A tyle wysiłku włożone w zmniejszanie gwiazdek! Nie podobają mi się takie symboliczne gwiazdki i koniec. Nie skleja mi się to w jedną harmonijną całość. Nie bójmy się gwiazdek z mgławicami, zawsze można przecież pokazać dodatkowo "nie skażony gwiazdami"obrazek starless. Co zresztą czynią właściwie wszyscy "obrabiacze" mgławic. ;)

 

 

Faktycznie jest to perspektywa "obrabiacza" mgławic :). To jest ostatnie zdjęcie z pierwszego wyjazdu z tym zestawem. Różne problemy przysłoniły źle ustawiony tilter. To co chciałbym zrobić w przyszłości to spróbować oddzielnie dopalić gwiazdy na RGB z przymkniętym obiektywem. Dla porównania wersja bez zmniejszania gwiazd wygląda tak.

 

init_starless_PS_3_withdark_PS_fixreduced_12_resize.jpg.2624d92aeda3b24329adc7ed3cea8f21.jpg

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2022 o 22:45, spock napisał:

Dzięki, Ja muszę przyznać byłem lekko zaskoczony jak wygląda ten obszar po usunięciu gwiazd. Naprawdę dużo tam się dzieje. Z gwiazdami bez redukcji mało co widać :) Tak wyglądał pierwszy stretch (EZ Soft Stretch) po StarExterminator.

 

image.png.5ee586c5298378f5ff32f9d1c6bc7181.png

 

 

Przeca to jest genialne ! Ależ ta głębia wciąga! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.