Skocz do zawartości

Mapy na MAPS.GOOGLE.COM!!!


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Jak obiecywali, tak zrobili :) Dzisiaj Google odpalil swoj nowy serwis. Jeszcze nie w calosci, ale juz zaskakuje.

 

Polecam szczegolnie sprawdzic Satellitarne zdjecia obszarow Polski - np. Warszawa jest w hires! Jest tez trojmiasto itp. Szukajcie swoich domow :)

 

http://www.maps.google.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa wygląda nieźle. Nie mogę nigdzie zauważyć źródła danych, ale z pewnością nie są to obrazy z Landsata-7 (15 m/piksel), które są wykorzystywane w World Wind, tylko dużo dokładniejsze (coś między 0.5 a 1 m na piksel). Jak na Polskę to bardzo dużo.

Czekam na prowincję :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stany to nie nowość. Tam mają cały teren pokryty i od dawna udostępniony w 1m/pix, a tereny zurbanizowane to nawet 0.3 m/pix.

Poniżej przykład z World Winda (właśnie 0.3 m/pix).

118.32191W_34.13416N.jpg

Ale dla Polski rozdzielczość 15 m/pix to zdecydowanie za mało. Jest więc nadzieja na lepsze. :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nareszcie, ekstra :)

google korzysta z systemu digital globe, a rozdzielczośc hi-res to 0,6m/pix,

satelita to QuickBird: http://www.digitalglobe.com/about/quickbird.html

ciekawe ale nie da się wprost zapisać wyświetlanego ekranu maps.googla, zapisują się pojedyncze wycinki 256x256pix niestety z taką samą nazwą, ale jakiś capture jest jak najbardziej możliwy: :)

..a co widzisz?:

corel012.jpg

... ! :D

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze może takie małe porównanie:

okęcie i o'hara - dwa "światy"[...]

/quote]

 

:buahaha:

To mi przypomina stary dowcip (kiedyś bardziej adekwatny niz teraz):

- Co by było gdyby pchły świeciły?

- Moskwa nocą wygladała by jak Las Vegas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze na te lotniska i zastanawiam sie, czy to dobrze, ze takie miejsca sa tak dokladnie widoczne. Co o tym myslicie? Google dysponuje takim kapitalem, ze jest w stanie naprawde zalatwic sobie cala "ziemie". Dla zwyklych mieszkancow tej planety to nie lada frajda, ale dla tych, co lubia 'rozrywke', to juz troche inne narzedzie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze na te lotniska i zastanawiam sie, czy to dobrze, ze takie miejsca sa tak dokladnie widoczne. Co o tym myslicie? Google dysponuje takim kapitalem, ze jest w stanie naprawde zalatwic sobie cala "ziemie". Dla zwyklych mieszkancow tej planety to nie lada frajda, ale dla tych, co lubia 'rozrywke', to juz troche inne narzedzie!!!

Pytanie, na ile dokładne to mapy, tzn. sprzed ilu lat. WorldWind nie ma map "tegorocznych", ale sprzed kilku lat. Ogladałem lotniska i rosyjskie kosmodromy (jak bojownicy z Kaukazu), ale jak chodzi o "moje" okolice, to ani nazwy miejscowości nie były poprawne, ani budynki aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie http://www.terraserver.com sa dokladnie te same zdjecia, przynajmniej mojej okolicy. Co ciekawe wiekszość polski jest w słabej rozdzielczości, jest tylko kilka "prostokątów" z rozdzielczościa 0,6m i w jednym z takich obszarów jest moja mieścina :D Az mnie poraziła blacha na moim garażu :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.