Skocz do zawartości

Feminatywy


diver

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Behlur_Olderys napisał(a):

 

Problem w tym żeby nie tylko faceci się w tej sprawie dogadali ;) Różnica między umową na którą zgadza się tylko jedna strona a zupełnym brakiem umowy jest akademicka ;)

 

Wypraszam sobie! Takie użycie słowa "akademicka" jest krzywdzące społeczność akademicką i żądam interwencji moderatora.

:flirt:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, WojtasSP320 napisał(a):

Oj!.... brniemy, brniemy...

 

W co brniemy, przepraszam? Ja się tutaj nie zajmuję niebinarnością. Feminatywy jak sama nazwa wskazuje służą do podkreślenia w słowie, że mowa o kobiecie. I tyle. W nic więcej nie zamierzam brnąć, bo dalej robi się nadzwyczaj ślisko. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, diver napisał(a):

 Nie prościej się po prostu umówić że słowo np. dyrektor nie niesie ze sobą żadnej informacji o płci i problem mamy z głowy?

Są jednak w języku polskim formy "bezpłciowe", takie dziecko na przykład. Czy komuś przeszkadza samo "dziecko" nie ma płci i z samego słowa nie usiłuje wywodzić płci? Dlaczego więc ze słowa dyrektor mamy od razu wywodzić płeć dyrektora? Nie żartuję.

Po pierwsze dzięki za temat, lepsze tu cytaty z YT niż niektóre dowcipy z tematu Dowcipy. Ciśnie się na usta: a czemu nie ma męskiej fleksji na niektóre zawody i mówi się "męska prostytutka" a nie "prostytutek". No i "k...wa" tylko żeńskie... :(

 

Po drugie - propozycja genialna. Zgodzę się, że, uprawiany zawód, funkcja (użytkownik forum), to jedno a płeć drugie. Nie wiem jak wy, użytkownicy forum, ale ja dodanie Pan, Pani odbieram jako miły rodzaj szacunku. Astrofizyk Kowalska brzmi gorzej od Pani Astrofizyk Kowalska. No i tytuł naukowy: doktorka habilitowana? magisterka? Będę musiał iść do pani doktor po tabletki od bólu głowy. Nie pójdę do doktórki/doktorkę. "Doktorkę"  odbieram pejoratywnie (moją babcię, krawcową klientki nazywały czasem krawczką, ale to się też nie przyjęło, a mnie wkurzało).

 

Ze względu na pogodę, to może być wątek długi jak "Księżycowe zakamarki" :hysterical:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Alex 22 napisał(a):

Pani Tyczka, polityczka i marszałkini z pewnego kraju, w związku z napiętą sytacją międzynarodową wybiera się w Ukrainę, a potem jedzie w objazd po Unii Europejskiej w Słowację, w Litwę i w Łotwę. Następnie spotka się z premierką jednego z afroafrykańskich krajów, by również omówić trudną sytuację międzynarodową.

Chciałem nadmienić, że nasza znana polityczka, marszałkini P. Tyczka po podróży w Słowację wpadnie też na krótko w Węgry by omówić mapy drogowe i kamienie milowe UE z tamtejszą kandydatką lewicy na prezydentkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.