Skocz do zawartości

M104 galaktyka Sombrero [ nowy materiał ]


Marcinos

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Grzędziel napisał(a):

Kolejna Twoja czadowa fotka!

Skala niesamowita. Dobrze liczę: natywna ogniskowa 1800 mm z Paracorrem mamy 2070 mm co daje 0,38 arcsec/pix?

 

Ale faktycznie białe tło opisu co zauważył @Alien nie pasuje, bardzo oślepia. 

Dziękuję :)

Dokładnie tak, zgadza się Piotrek!

 

No ale zaraz... ja nigdzie nie definiowałem tła. Napisałem posta jak zawsze. Da się je zmienić? Tylko w tym temacie widzicie białe tło? Z defaultu tło na astropolis jest białe, ale to chyba można gdzieś zdefiniować w ustawieniach strony.

 

 

Edytowane przez Marcinos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem formatowanie w pierwszym wpisie ;) Powinno być w porządku. 

@Marcinos jeśli pisałeś ten tekst od razu w tym wątku, to nie mam pojęcia skąd takie tło. W Twoim wpisie każda linijka tekstu miała z jakiegoś powodu zdefiniowane tło jako białe (jak na screenie niżej). Ci którzy używają białej wersji forum, nie zauważają różnicy, ale dla korzystających z ciemnej wersji, tło wpisu nadal pozostaje białe.

Nie jest to nic nowego. Dzieje się tak zwykle gdy tekst jest kopiowany z innego źródła (nawet z innego miejsca na AP) razem z formatowaniem. Przykładowo, widziałem tutaj już kilka razy teksty z niebieskim tłem z Astromaniaka ;)

 

Najważniejsze, że tło galaktyki jest takie, jak być powinno ;) 

 

białe sombrero.jpg

 

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Paether napisał(a):

Usunąłem formatowanie w pierwszym wpisie ;) Powinno być w porządku. 

Dzięki :)

 

Przełączyłem na tryb nocny, aby zobaczyć jak się wyświetla na ciemnym tle. 

Ale chyba w tym samym czasie wyedytowałeś, bo wyświetliło mi się poprawnie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gość na chwilę napisał(a):

Marcin, można poprosić nieco bardziej kolorowe gwiazdki? Są prawie białe! Ja wiem że to mało materiału ale pokombinuj ...

Wina... sam wiesz kogo :D

 

Tego serwera astropolis! ;) 

 

Nie chciałem przesadzać z kolorem ale ok, postaram się coś zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Darek_B said:

Na dole strony jak zmienisz motyw na "astropolis nocą" wychodzą takie dziwadła. Nigdy nie używałem tego motywu więc i ja nie widziałem problemu.

Niech ci Bóg w dzieciach wynagrodzi, dobry człowieku! Nie wiedziałem, że mogę astropolis przedstawić na ciemny motyw!

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcinos napisał(a):

Dzięki!

Zawsze można;) tylko o co? Jest tam coś ciekawego w okolicy co można by tym zabiegiem umieścić w kadrze?

 

Marcin myślałem barzdiej o rotacji kamery w wyciągu i ustawienie galaktyki w poziomie :) Wydaje mi się, że odbiór byłby jeszcze lepszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, TUR napisał(a):

 

Marcin myślałem barzdiej o rotacji kamery w wyciągu i ustawienie galaktyki w poziomie :) Wydaje mi się, że odbiór byłby jeszcze lepszy. 

Aaa ok, no to powiem Ci, że mi osobiście bardzo podobają się kadry, gdzie galaktyka jest ustawiona właśnie pod kątem.

Druga kwestia to żelazna zasada: Nie ruszam rotatora. 2 setupy, do każdego 2 korektory. Jak bym miał jeszcze pamiętać który flat do którego kąta nachylenia...?

 

No ale może kiedy się to zmieni jak będzie wszystko inne dopracowane.

 

Pozdrawiam 

M

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ulubiona galaktyka, chociaż jestem swieżak w temacie.

Miałem kiedyś pobrane jej zdjęcie z neta, ważyło chyba 30 albo 300 mega. Chyba nie robione z ziemi, a może się mylę?

Twoja fota wygląda mega, nie sądziłem że tak się da.

 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Marcinos napisał(a):

Aaa ok, no to powiem Ci, że mi osobiście bardzo podobają się kadry, gdzie galaktyka jest ustawiona właśnie pod kątem.

Druga kwestia to żelazna zasada: Nie ruszam rotatora. 2 setupy, do każdego 2 korektory. Jak bym miał jeszcze pamiętać który flat do którego kąta nachylenia...?

 

No ale może kiedy się to zmieni jak będzie wszystko inne dopracowane.

 

Pozdrawiam 

M

Popieram. Po cholerę kręcić wyciągami jak można pochylić głowę?  Tym bardziej , że teoria budowy kadru nic złego w takim położeniu obiektu nie widzi o ile nie widać tam czegoś, co musi być ewidentnie pionowe ( np. drzewo albo słup).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2023 o 14:09, TUR napisał(a):

Marcin myślałem barzdiej o rotacji kamery w wyciągu i ustawienie galaktyki w poziomie :) Wydaje mi się, że odbiór byłby jeszcze lepszy. 

Proszę bardzo Paweł @TUR Mówisz i masz :D

Z majowej sesji, przy wybitnym seeingu, ale tylko 17x60s ? Tak to jest kiedy trafiają się TAKIE warunki, ten obiekt kusi, a inny jeszcze bardziej...

 

sombrero_super_seeing_17x180.jpg

 

Edytowane przez Marcinos
  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marcinos zmienił(a) tytuł na M104 galaktyka Sombrero [ nowy materiał ]
W dniu 14.03.2023 o 12:40, Marcinos napisał(a):

Proszę bardzo Paweł @TUR Mówisz i masz :D

Z majowej sesji, przy wybitnym seeingu, ale tylko 17x60s ? Tak to jest kiedy trafiają się TAKIE warunki, ten obiekt kusi, a inny jeszcze bardziej...

 

sombrero_super_seeing_17x180.jpg

 

 

Marcin,

Zdecydowanie lepiej ogląda się struktury pyłowe :)  Dzięki !

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.