Skocz do zawartości

Czym stackujecie na mac OS?


mstaniek

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie...

@Wiesiek1952 @orlen

próbuj ę Pixl... ale jeszcze nie umiem... na razie cienko mi idzie... nie chce mi używać flatów...

Masz jakiś tutorial dla początkującego? Użyłem Script > Batch Processing > WeightedBatchProcessing

dłuuuuuuuugo to trwało i Pixl natrzaskał mi mnóstwo GB plików... i nie wiem, co z tym teraz zrobić 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Andrzej Lach napisał(a):

SiriL -> https://siril.org/download/

Jeżeli chcesz wciąż używać DSS, to polecam CrossOver (emulator) -> https://www.codeweavers.com/crossover

Oooo! tego nie znam (crossover) ... zajrzę. Dziękuję

Edytowane przez mstaniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mstaniek napisał(a):

Dzięki za sugestie...

@Wiesiek1952

Masz jakiś tutorial dla początkującego? Użyłem Script > Batch Processing > WeightedBatchProcessing

... 😉

Na YouTube https://www.youtube.com/@AdamBlock - jest ze dwadzieścia odcinków w pełni wyjaśniających Weighted Batch Preprocessing - a nic lepszego nie ma - APP i Siril są dość daleko w tyle (wiem zaraz użytkownicy tychże będą protestować 🙂 . W tym najnowszym WBPP robi wszystko włącznie z finalnym cropem - jest w katalogu "masters".

 

EDIT: Robiąc to z palca a nie batchem trwa to o wiele dłużej i produkuje tyle samo plików pośrednich. 

 

 

EDIT: Link do playlisty z tutkiem. 

 

 

 

Edytowane przez Wiesiek1952
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mstaniek napisał(a):

Tylko to kolejny wydatek... już Pix trochę mnie kosztował 😱

Jak masz pixinsight to zdecydowanie APP nie potrzebujesz. Porównywanie APP i PixInsight to jak porównywanie LightRooma i Photoshopa - niby oba robią robotę ale Photoshop ma milion razy większe możliwości. 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze z ciekawości już.... Asiair też ma opcję stackowania...

to coś warte? Ktoś to praktykował?

Ja przyznam, spróbowałem raz... i albo coś źle zrobiłem, albo dzień (noc) był zły... albo Asiair nie jest do stackowania 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mstaniek napisał(a):

Tylko to kolejny wydatek... już Pix trochę mnie kosztował 😱

Jak juz masz PIXa, to nic więcej nie potrzebujesz. Warto trochę czasu poświęcić na zrozumienie PIXa, bo wtedy można bardziej świadomie wybierać z masy dostępnych procesów i skryptów.

Jeśli chcesz oszczędzać miejsce na dysku, po zakończeniu stackowania możesz zostawić sobie pliki Master, a pozostałe usunąć.

Polecam tutoriale Adama Blocka i Warrena Kellera (Masters of Pixinsight).

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, apolkowski napisał(a):

Jeśli chcesz oszczędzać miejsce na dysku, po zakończeniu stackowania możesz zostawić sobie pliki Master, a pozostałe usunąć.

Polecam tutoriale Adama Blocka i Warrena Kellera (Masters of Pixinsight).

 

Dziękuję za sugestie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.