Skocz do zawartości

IC434


Andry5

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Andry5 napisał(a):

Niedługo będę miał BlurXTerminator i dopiero siądę do ponownej obróbki . Materiał ma moc ale ja jestem na razie za słaby  , cały czas obserwuję i się uczę . Może kiedyś wreszcie opanuję .

A podrzucisz stack może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się zrobiło szkoda, że nie mam tego obiektu sfotografowanego w tej skali. Odkrywanie i pokazywanie niuansów struktury podczas obróbki to sama przyjemność. Myślę, że tu można by się pokusić o wyłuskanie i lepsze zaakcentowanie jeszcze kilku ciekawych struktur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powracam z tematem mojej fotki ,(Ha 50% + 50% L) czy to jest tak jak ja przedstawiam  , lewy górny róg . Czy jest zła luminacja zestakowana , bo mam to  na luminacji .Widać to na obróbce u Tuvoc Mirka .

 

 

IC434,,--.jpg

Edytowane przez Andry5
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andry5 napisał(a):

Zdecydowanie kończę zabawę z fotografią nie nadaję się . Jak na razie daje sobie na luz .

Masz może dzieci? Albo widziałeś na żywo jak mały człowiek próbuje chodzić? ;) Jesteś inteligentny gość to zrozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Andry5 napisał(a):

Zdecydowanie kończę zabawę z fotografią nie nadaję się . Jak na razie daje sobie na luz .

Nie zrażaj się, po prostu delikatniej traktuj zebrany materiał. Czasem lepiej jest pokazać obiekt w bardziej łagodny sposób. Na agresywną obróbkę można sobie pozwolić, jak masz 30h zebrane albo zbierałeś z Bieszczad itp.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tuvoc pokazał, że masz super materiał wejściowy! Kwestia pracy nad obróbką i nie przeginania na siłę :) To kwestia do nauczenia i wypracowania, najgorszym doradcą jest pośpiech w chęci pokazania finalnej fotki :) Obrób foto, odczekaj do następnego dnia i porównaj :) 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Andry5 napisał(a):

Zdecydowanie kończę zabawę z fotografią nie nadaję się . Jak na razie daje sobie na luz .


A ja ci napiszę inaczej - uważam, że to jest świetne zdjęcie. Gdybyś je pokazał chwilę temu, to w ogóle wszyscy padli by na kolana. Fakt jest taki, że nadal jest relatywnie niewiele osób, które będą w stanie zrobić takie zdjęcie. Musisz mieć na uwadze, że rozmawiasz z ludźmi, którzy: (a) nierzadko mają ogromne doświadczenie liczone w grubych latach, (b) mają swój bardzo specyficzny, wypracowany punkt widzenia i wrażliwości estetycznej, (c) życzą ci bardzo dobrze i starają się ciebie zmotywować do dalszego rozwoju.

Czasami nawet i mnie szokuje "ostra" krytyka bardzo, bardzo dobrych prac, które jeszcze kilka lat temu wszyscy uznaliby za rewolucyjne. Każdy musi przejść swoją drogę.

  • Lubię 7
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.