Skocz do zawartości

Bieszczadzka Droga Mleczna z Lutowisk


JKbooo

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Morth napisał(a):

ZIeleń jest ok, za to niebieski i fiolet za bardzo dominują, szczególnie po lewej na wzgórzach i w 1/5 górnej części kadru.


Wzgórza chyba rzeczywiście do poprawki. Dzięki! Niebieskie niebo po krawędziach kadru jeszcze nie wiem czy będę chciał korygować. Trochę podoba mi się kontrast tych chłodnych kolorów z ciepłym centrum drogi mlecznej.

 

14 minut temu, Morth napisał(a):

Niektórzy z natury są upośledzeni kolorystycznie, może monitor nie ma nic do tego. 


Nie wiem co próbowałeś tym przekazać, ale raczej nie chcę wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, JKbooo napisał(a):

Nie wiem co próbowałeś tym przekazać, ale raczej nie chcę wiedzieć.

No to co napisałem, odbieranie kolorów w populacji nie jest cecha jednorodną. Jedni widzą więcej kolorów, mają bardziej wysublimowany gust, umiarkowanie w kolorach, wszystko co się składa na zmysł estetyczny. 

A najlepiej zawsze sobie przerwę zrobić jak się za długo nad materiałem siedzi, bo mózg przyzwyczaja się do brzydoty, tak jak gdy mieszka się w większości dużych, polskich miast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Morth napisał(a):

No to co napisałem, odbieranie kolorów w populacji nie jest cecha jednorodną. Jedni widzą więcej kolorów, mają bardziej wysublimowany gust, umiarkowanie w kolorach, wszystko co się składa na zmysł estetyczny. 

A najlepiej zawsze sobie przerwę zrobić jak się za długo nad materiałem siedzi, bo mózg przyzwyczaja się do brzydoty, tak jak gdy mieszka się w większości dużych, polskich miast.


Trochę inaczej to odebrałem, mój błąd. ;) Nie wiem jak u mnie z kolorami, ale wiem, że mam chwilowo rozkalibrowane monitory, stąd tyle wątpliwości. Wiem też, że na różnych ekranach u różnych ludzi kolory będą różnie wyglądały, dlatego też przed doszlifowaniem fotki wolę się podpytać innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pablo12311 napisał(a):

Ten Nikkor 50mm 1.4D ma przeogromną komę. Tak jak piszesz musisz pomyśleć o czymś innym. Ale pejzaż piękny.

Na jakiej przysłonie robiona druga fotka? Bardzo mi się podoba.

 

Stary mleczak robiony Samyangiem 24mm 1.4 na f/2.8, a astro-autoportret Samyangiem 135mm na f/2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wyszło.

Też lubię to miejsce :) Zawsze tam zajeżdżam motocyklem, gdy jadę w Bieszczady.

Czemu akurat wybrałeś ten punkt widokowy, skoro w okolicy jest wiele miejsc, gdzie miałbyś nieco ciemniej? Rozumiem, że chodziło o kadr ze szczytami w tle?

14 godzin temu, JKbooo napisał(a):

to ostatnia szansa na zrealizowanie tego kadru

Dlaczego ostatnia?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, AviatorL napisał(a):

Czemu akurat wybrałeś ten punkt widokowy, skoro w okolicy jest wiele miejsc, gdzie miałbyś nieco ciemniej?

 

Właśnie ze względu na możliwość sfotografowania DM z Bieszczadami Wysokimi w tle. Poza tym nie mam jeszcze tak dobrze wyczajonych astrospotów w Biesach. Przeważnie jeździłem tam z plecakiem i namiotem, więc do tej pory znałem tylko miejsca gdzie mogłem w miarę łatwo dostać się busem albo stopem. Tym razem miałem samochód, więc wreszcie udało mi się poszukać jakichś lepszych astrospotów.

 

46 minut temu, AviatorL napisał(a):

Dlaczego ostatnia?

 

Przyjechałem tam w czwartek, a to zdjęcie zostało wykonane w poniedziałek o 2 w nocy. Do tej pory chmury psuły mi plany, a w poniedziałek za dnia miały przyjść deszcze i generalnie gorsza pogoda, więc był to dobry czas, aby się zawinąć. Więc była to ostatnia szansa, choć tylko na ten wyjazd. :)

Edytowane przez JKbooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tex88 napisał(a):

@AviatorLpodasz jakieś fajne miejscówki? Też będę robił DM w tym roku.

Niestety nie znam... Miałem na myśli to, że na pewno da się znaleźć jakąś większą dzicz niż parking przy drodze wojewódzkiej, ale trzeba by pytać lokalsów.

Ale w tym przypadku chodziło o kadr więc rozumiem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, tex88 napisał(a):

@AviatorLpodasz jakieś fajne miejscówki? Też będę robił DM w tym roku.


Mi się udało coś takiego znaleźć: https://goo.gl/maps/iB9BSC1GugEkq8916. Nie byłem tam jeszcze nocą, ale na pewno któregoś razu się wybiorę. Jest tam wygodny parking, oznaczony nawet jako miejsce spotkań obserwacyjnych, a zaraz obok polanki na wzgórzach, na których rośnie tylko trawa i chwasty.

 

image.thumb.png.ea260604ac9b1c7a58d3aa9ef7d37e9d.png

Jedynym minusem może być ta niewielka miejscowość ze screeena na południowym-wschodze. No i dojazd jest taki sobie. Bałbym się, że wyskoczy mi jakiś zwierz przed maskę jadąc tam nocą.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.