Skocz do zawartości
  • 0

Prezent do 500 zł


domis787

Pytanie

Hej! Szukam prezentu dla siostry na 18 urodziny, a że lekko zainteresowana jest astronomią i gwiazdami, uznałam, że będzie to fajny prezent na rozwój pasji. Myślę o refraktorze, głównie do obserwacji księżyca i planet, ale chcę żeby to był możliwe jak najlepszy sprzęt a sama znam się tylko tyle ile przeczytam na internecie. Jest mi ktoś w stanie coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Za tę kwotę zasponsoruj wycieczkę do radioobserwatorium w Piwnicach, obserwatorium słonecznego w Białkowie, lub innych obserwatoriów w Polsce, ewentualnie do CERNu po dołożeniu trochę. Zakup teleskopu zostaw samej zainteresowanej, za 500zł tego nie zrobisz, albo kupisz szajs. Dobry teleskop to wydatek kilku tysięcy złotych.

Edytowane przez lkosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 minut temu, wampum napisał(a):

Te kilka tysięcy to lekka przesada....

no to popatrz na aktualne ceny w sklepach :D MAK 5" z montażem 3000, newton 8" na dobsonie prawie lub ponad 2000, ED72 3500 z montażem, 5" achro bressera 4000zł z montażem. I to nie jest jakiś super sprzęt, tylko chińska jakość. Bresser 102XS, sama tuba, jest za 1500zł se wyobraź! Do tego montaż tysiaczek-półtora.

edit. EQ5 już chodzi po 2000zł, więc tysiaczek-dwa... szaleństwo

Edytowane przez lkosz
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witaj

Popatrz na dział Market . Jest do sprzedania MAK 127 idealny do planet , księżyca i słońca ( po zainstalowaniu filtra ) za 1300zł plus montaż na początek EQ3-2 go-to to też kwota około 1200zł używka .

Dodające te dwie kwoty wychodzi 2,5tys.

Za mniej chyba nic nie kupisz :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, lkosz napisał(a):

no to popatrz na aktualne ceny w sklepach :D MAK 5" z montażem 3000, newton 8" na dobsonie prawie lub ponad 2000, ED72 3500 z montażem, 5" achro bressera 4000zł z montażem. I to nie jest jakiś super sprzęt, tylko chińska jakość. Bresser 102XS, sama tuba, jest za 1500zł se wyobraź! Do tego montaż tysiaczek-półtora.

edit. EQ5 już chodzi po 2000zł, więc tysiaczek-dwa... szaleństwo

No ceny poszły do góry.....rzeczywiście.

Ale pojawia się światełko w tunelu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiem, że teleskopy są drogie, dlatego pytałam o coś tańszego. Jakiś refraktor, lunetę, coś tańszego i też łatwiejszego w obsłudze. Z tego co patrzyłam ich ceny zaczynają się nawet od 300 zł, choć zgaduję, że te modele nie będą jakieś dobre. 

Również, to początki, więc sprzęt też nie musi być jakiś z górnej półki, na dobrą sprawę nie wiem ile będzie używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W tej kwocie to trudno coś znaleźć nawet z dolnej półki. Kupisz zabawkę przypominającą teleskop. Kup siostrze albo porządny atlas nieba, albo jak już musisz to lornetkę. Uwierz, za pomocą lornetki można zobaczyć dużo ciekawych obiektów na niebie. Zobacz ile tego jest, a to tylko najciekawsze obiekty. tabela_wimmera_v3-1.pdf

Edytowane przez Mumia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zaczynalem od synty 6 (dobson 6 cali) i szczerze go polecę. Jednak budżet aktualnie przekroczy i to sporo. Na początek fajny do zapoznania się z niebem. Może używka, ale aktualnie i tak drogawo. Za 500 zł teleskopu się nie kupi, a skyluxa, który mniej więcej tyle kosztuje teleskopem bym nie nazwał. Owszem da sie popatrzeć, ale o czymś innym jak Księżyc i planety można pomarzyć. Jeden powie drogie hobby, inny nie. Lornetka lub jakaś wycieczka, jak koledzy radzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pytał ktoś o warunki może, dobson może okaząć się za duży i nieporęczny. EQ5 też średnio mobilny, ze średniej wielkości teleskopem to trzeba brać na 2 razy. Refraktory ED to raczej sprzęt dla zaawansowanych. 

 

Za 500 zł jest coś takiego, nie wiem jak z jakością (zwłaszcza jeżeli chodzi o stabilność AZ2), ale to raczej lepsze od tego co ja zaczynałem. 

 

https://deltaoptical.pl/teleskop-sky-watcher-bk-705-az2-70-500?from=listing

 

https://deltaoptical.pl/teleskop-sky-watcher-bk-707-az2-70-700?from=listing

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.