Skocz do zawartości

NGC 6992 oraz "Veil na szeroko"


Krzysiek Gaudy

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, holeris napisał(a):
 
 

Świetne są te pasma wodoru u góry. Niczym firana lub... welon. Poprzeplatane włóknami.

Ale co to za kreska w prawym dolnym rogu?


Argh... zapomniałem usunąć. Satelita, który pozostał - niestety mimo użycia algorytmu, który powinien to usuwać :) Poprawię wieczorem, dzięki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łaaadny detal! Muszę wreszcie zrobić trójkąt....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Krzysiek Gaudy napisał(a):

mam nadzieję że przypadnie Wam do gustu 😉

 

Uff, ależ mocny rendering, aż kłuje po oczach. ;)

Faktycznie można podziwiać tak piękny szczegół, ale czy nie za mocno? Można i tak...

Kolorystyka klasyczna się podoba.

Gwiazdki nieco nadmiernie wygaszone moim zdaniem. Kolory gwiazdek ze złożenia H i O nawet po SPCC niestety nie wychodzą jak przystało (próbowałem). Wydaje mi się, że w takich sytuacjach lepiej robić je ręcznie.

Poza tym pocztówkowo! :)

 

 

Edytowane przez diver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki komentarze i pozytywne przyjęcie - jak zawsze dodaje motywacji do dalszej walki. Jeszcze przynajmniej przez kilka miesięcy - potem wstawiają lampy i koniec hobby :(

@diver Gwiazdki przygaszone - jakoś teraz dopiero to dostrzegłem, tu się zgadzam. 

"Rendering" - BlurX użyty w parametrze 0.5, zupełnie "low", potem High Pass Filter + Soft Light w PS z maską - i tyle. Tak samo jak tutaj: https://www.astrobin.com/jmqnoh/
Ta mgławica taka po prostu jest 😉 Nie ukrywam, że z tego detalu jestem mega zadowolony - mnie nie wydaje się sztuczny. Obejrzałem z 30 zdjęć wcześniej tej mgławicy, tego fragmentu - tak to po prostu wygląda. Ostre przejścia, brak tutaj "subtelności" - zwłaszcza w części "głowy nietoperza" - aż się zastanawiałem czy tego czerwonego tak mocno odcinającego się nie przygasić. 

SPCC - to oczywiście punkt "startowy" w przypadku Ha+OIII. Ale nie znalazłem lepszej metody na ten punkt startowy mając takie niebo, jakie mam... Po SPCC była cała seria zabawy z gwiazdkami, w zasadzie chyba wszystkie narzędzia PSa użyte ;) Nie traktuję tego jako "ostateczny kolor gwiazd" - potem idzie do korekty w PS (jeśli mówimy o HaOIII lub HaOIII + SII). 

Raz jeszcze dzięki za komentarze! :)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.