Skocz do zawartości

Cicha pompka do powietrza


Behlur_Olderys

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie:

Czy jest takie urządzenie, które spełniałoby poniższe warunki:

 

* Wymusza przepływ powietrza w zamkniętym obiegu

 

* Jest bardzo ciche (max buczenie jak pompka do akwarium, ale najlepiej w ogóle ciche, albo sporadyczne syczenie)

 

* Przepływ nie musi być szybki, ale mocny (dużo amperów mało woltów)

 

* Zasilane 12V

 

* Kosztuje mniej niż 500zł

 

 

 

Myślałem o podłączeniu dwustronnej pompki do silnika krokowego ale może jest jakieś solidne, gotowe rozwiązanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

na podstawie ogólnych danych, pomysły takie:

  1. pompka z ciśnieniomierza, przeważnie mają wężyk wlotowy i wylotowy
  2. pompka z aspiratora do nosa
  3. pompka z agregatu lodówki turystycznej na 12V

co do głośności, jak się dobrze zabuduje, za dnia nie słychać. Pompka z agregatu w tym zestawieniu będzie najmocniejsza. Chyba, że interesuje Cię coś mocniejszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, lkosz napisał(a):

jakie ciśnienie i przepływ tam potrzebujesz

 

Przepływ mały nie powiem Ci konkretnie, pewnie 1l na godzinę będzie ok.. ciśnienie musi być duże bo powinno "przedmuchać" kilka metrów rurki fi 5mm

 

34 minuty temu, Paweł Soja napisał(a):

pompka z ciśnieniomierza

Ciśnieniomierz jest absurdalnie głośny, nie wchodzi w grę.

 

Ogólnie te które wymieniłeś bazują chyba na podobnej zasadzie. Wolałbym mniejszy przepływ kosztem cichej pracy. Zabudowywanie dla wytłumienia dźwięków jest jakąś opcją,  ale wolałbym jeszcze poszukać czegoś bardziej dopasowanego i gotowego.

 

10 minut temu, Domas0 napisał(a):

Cześć pompka prosilent a200

Parametry fajne, ale czy można zrobić zamknięty obieg? Chodzi o to żeby była rurka wejściowa i wyjściowa. Chyba że jakoś to też zabudować, ale to wtedy wracamy do tematu dodatkowej pracy. Nie wykluczam, ale może jeszcze coś bardziej dopasowanego? ;)

 

(Ale jestem strasznie wybredny)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pompa do cieczy 12V 110l/h - 7mm
https://botland.com.pl/pompy/7206-pompa-do-cieczy-12v-110lh-7mm-5904422335595.html?cd=20196231815&ad=&kd=&gclid=CjwKCAjw5MOlBhBTEiwAAJ8e1utXMsCfv8gCZ5iptxVZoradsjIOtSuNbEKSNfglfxNw21f8oqPKeRoCYvsQAvD_BwE

 

 

Burczy jak do akwarium - testowałem ją bo potrzebowałem przepompować paliwo - dała radę ale po 20L oring się rozszczelnił pewnie przez to że nie jest do paliwa :D Ale przy testach sprawdzałem ją i zasysa powietrze ...  robi nie wiem .. może koło 0,3 do 0,5 bara musiałbym sprawdzić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Miesilmannimea napisał(a):

Pompa perystaltyczna?

Do powietrza się nie nadaje. 

 

1 godzinę temu, komprez napisał(a):

Burczy jak do akwarium - testowałem ją

Mam coś podobnego, burczy znacznie gorzej niż akwarium. 

 

4 godziny temu, astrokarol napisał(a):

Czego ? Nie chce Ci się budować i wolisz gotowe tak ?

Ech, wiem wiem - hipokryzja. Ale chciałem się skupić na robieniu ciekawych rzeczy, a ten temat akurat zupełnie mnie nie interesuje - ma działać :)

 

 

 

BTW: panowie, trochę się zawiodłem :D

Ja też przegooglowałem internety, i to przed zadaniem tego pytania - jak przykładny forumowicz :D

 

Oczywiście dziękuję bardzo za odzew, po prawdzie biorę pod uwagę któreś z podanych tutaj rozwiązań, bo jak nic lepszego nie znajdę.... 

 

Ale szczerze mówiąc liczyłem na to, że ktoś mnie zastrzeli jakąś niszową, egzotyczną pompą o której nie słyszałem :D

 

Na razie to co zapostował @szuu najlepiej pasuje do specyfikacji, ale jeszcze żeby ktoś to opakował w ładne pudełko, dał proste sterowanie i sprzedał mi z wysyłką do paczkomatu.... :)

 

Ale może ktoś jeszcze coś słyszał? Chodzi mi o to, że na pewno jest jeszcze jakieś zastosowanie pompy o takiej specyfikacj, jak ja bym chciał... chyba :) I tylko muszę wpaść na to, co to za zastosowanie, znaleźć taki sklep, zobaczyć jak to wygląda i takiego samego obrazka poszukać na aliexp ;) 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Behlur_Olderys napisał(a):

najlepiej pasuje do specyfikacji, ale jeszcze żeby ktoś to opakował w ładne pudełko, dał proste sterowanie i sprzedał mi z wysyłką do paczkomatu....

 

Szkoda że ze sterowaniem jest problem (wiem że w gniazdku jest  + i - :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.