Skocz do zawartości

Antlia Triband


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, dobrychemik napisał(a):

Baader ma spójną strategię marketingową: gorsze parametry, brak kontroli jakości, duży odsetek nieudanych filtrów i upierdliwe pudełka. Podoba mi się takie podejście, bo nie muszę się zastanawiać której firmy produkty kupować :D

O ile zrobienie filtra L zakladam nie jest jakas wielką sztuką, to przy nb, duo i tri trzeba sie juz mocno spiąć z kontrola jakosci. Niektorzy jada na fali popularnosci,ale dzieki Twoim testom wychodzą ciekawe smaczki.

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, HAMAL napisał(a):

kanał B sam bałagan :uhm:

 

Mam ten sam problem. Ostatnio naświetlałem okolice galaktyki Bodego z tym samym filtrem i efekt jest bardzo podobny -> flat nie odejmuje winiety, zanieczyszczeń na optyce i matrycy oraz pojawiła się purpurowa obwoluta w centrum kadru. 
ASI071MC- PRO -10*C 

240x60s. (4h) TS71SDQ F6.3 

 

image.thumb.png.46d45b31521f3dda5313b92b5c8d2774.png

 

Edytowane przez Michał Błaszkiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to może nie pomóc. Myślę, że opisany tu problem może wynikać z faktu, że panel nie świeci w całym zakresie transmisji filtra. Jeśli najbardziej krótkofalowe pasmo Antlii wychodzi choćby częściowo poza zakres świecenia panelu, to taki flat nie ma prawa dobrze działać w tym zakresie, czyli właśnie w kanale B. Rozpraszanie światła na kartce wtedy nie pomoże itrzeba sięgnąć po inne źródło światła.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Miesilmannimea napisał(a):

 

Jakie? Żarówka? Jakiego rodzaju?

 

Żarówka jest lepsza, bo daje widmo ciągłe, praktycznie cały zakres widzialny.

Z drugiej strony, skoro @Michał Błaszkiewicz miał taki sam problem z flatami robionymi na niebie, to nie mam dobrego wytłumaczenia.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz.... to by oznaczało że  z filtrem niebieskim- który jak rozumiem ma charakterystykę podobną do tribanda w tym paśmie - nie można robić flatów panelem LED- a to nieprawda. Raczej stawiałbym na dziwną charakterystykę tribanda w tym zakresie.

Edytowane przez Gość na chwilę
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pasma przepuszczania filtra została dobrana w sposób umożliwiający osiągnięcie znakomitych osiągów w palecie HSO przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego balansu pomiędzy kanałami RGB, który, z uwagi na charakterystykę matryc CMOS, wymaga właściwej kompensacji intensywności sygnału w kanale niebieskim, dla którego czułość sensorów jest zazwyczaj znacząco niższa w porównaniu do kanałów R oraz G."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, _Spirit_ napisał(a):

"Pasma przepuszczania filtra została dobrana w sposób umożliwiający osiągnięcie znakomitych osiągów w palecie HSO przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego balansu pomiędzy kanałami RGB, który, z uwagi na charakterystykę matryc CMOS, wymaga właściwej kompensacji intensywności sygnału w kanale niebieskim, dla którego czułość sensorów jest zazwyczaj znacząco niższa w porównaniu do kanałów R oraz G."

Rewelacja. Od zawsze czułość matryc CCD była niższa w niebieskim i nikt nie pisał "optymalizacji" filtra dla matrycy. Tak czy inaczej w przypadku tego filtra optymalizacja raczej się producentowi nie udała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.