Skocz do zawartości

WR 134 - HOO + OSC - oko Saurona


apolkowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • apolkowski zmienił(a) tytuł na WR 134 - HOO + OSC - oko Saurona

Jak dopasowales gwiazdy z Esprita do RC8? Tu skala 0,48", a tam 1,41". Jest jakis skrypt do tego w Pix?

Godzinę temu, apolkowski napisał(a):

kombinacja HOO i H, H+O, O

jak to rozumiec? Ze R=HOO, G= blend H i O, a B =O ?

 

Poniewaz zastanawiam sie nad rurka do galaktyk, a pozadny, duzy refraktor to nie moj budzet, zerkam niesmialo w kierunku sytemu RC lub SCT. Nie mam budki, ale z garazu na ogrod to pare metrow, to mnie nie martwi, raczej zastanawia mnie komfort pracy z systemami RC... Jak to jest z ta kolimacja, mowia koszmar przy takiej skali, z drugiej strony coraz wiecej fotek widze na naszym forum z RC. Mam te same kamerki. Pokazalbys oryginalne gwiazdy? 

Edytowane przez dimis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, dimis napisał(a):

Jak dopasowales gwiazdy z Esprita do RC8? Tu skala 0,48", a tam 1,41". Jest jakis skrypt do tego w Pix?

jak to rozumiec? Ze R=HOO, G= blend H i O, a R =O ?

 

Poniewaz zastanawiam sie nad rurka do galaktyk, a pozadny, duzy refraktor to nie moj budzet, zerkam niesmialo w kierunku sytemu RC lub SCT. Nie mam budki, ale z garazu na ogrod to pare metrow, to mnie nie martwi, raczej zastanawia mnie komfort pracy z systemami RC... Jak to jest z ta kolimacja, mowia koszmar przy takiej skali, z drugiej strony coraz wiecej fotek widze na naszym forum z RC. Mam te same kamerki. Pokazalbys oryginalne gwiazdy? 

Ten newton to CT8, 200 mm F/4,5 czyli skala 0,86. Zdjęcie Ha z newtona było użyte jako referencyjne w procesie Star Alignment. Trójkącik procesu przeciągnięty na otwarte zdjęcie z Esprita. Potem gwiazdy uzyskane procesem StarXterminator.

 

Najpierw zrobiłem kombinację R=Ha, G=O3, B=O3. Potem zrobiłem kombinację, w której G=0.3*Ha+0.6*O3. Ani jedna ani druga mi się nie spodobała, więc pomieszałem je używając mean() w PixelMath.

 

Nie mam doświadczenia z RC. 

Edytowane przez apolkowski
  • Lubię 1
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/23/2023 at 8:54 PM, apolkowski said:

 

Najpierw zrobiłem kombinację R=Ha, G=O3, B=O3. Potem zrobiłem kombinację, w której G=0.3*Ha+0.6*O3. Ani jedna ani druga mi się nie spodobała, więc pomieszałem je używając mean() w PixelMath.

Bardzo dobre zdjęcie, gratulacje!

Zawsze będę miał sentyment do tego obiektu, ponieważ pod wieloma względami był dla mnie pewną cenzurą w tym hobby.

 

A tą metodę mieszania dwóch wariantów HOO z użyciem mean to pozwolę sobie wypożyczyć do eksperymentów ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.