Skocz do zawartości

Nietoperz - IC 1340 / NGC 6995


licho52

Rekomendowane odpowiedzi

Piękny szczegół, kolory jak zwykle mogą podlegać dyskusji. ;)

Ale jak dla mnie tak mocno zgaszone gwiazdy wyglądają jak niechciany dodatek do mgławicy. Nie podoba mi się takie traktowanie gwiazd, nawet na zdjęciach z mgławicami emisyjnymi.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, diver napisał(a):

Piękny szczegół, kolory jak zwykle mogą podlegać dyskusji. ;)

Ale jak dla mnie tak mocno zgaszone gwiazdy wyglądają jak niechciany dodatek do mgławicy. Nie podoba mi się takie traktowanie gwiazd, nawet na zdjęciach z mgławicami emisyjnymi.

 

 

Z braku czasu nie robiłem tutaj gwiazd RGB, ale w porównianiu z większością zdjęć welona one i tak nie są takie małe, jest ich też sporo.  Nie powiedziałbym że są wygaszone, po prostu nie są zaakcentowane jakoś super mocno jako że są z narrowbandu.  Gdy zbiorę tam więcej materiału (2 godziny siarki to dla mnie zdecydowanie nieustawowa ilość) i RGB to będę mógł trochę zaszaleć bardziej i dodać im blasku.

 

Myślę też że jesteś przyzwyczajony do PSF Newtona - tak jak widać piękne gwiazdy w Twoim NGC 7380.  A w RC to inaczej trochę widać, one mają miękki PSF i nigdy nie będą takie jak w Newtonach.  Ale śmieszna rzecz, pod tymże Wizardem miałem Tobie napisać że masz za mocne gwiazdy i pasowałyby bardziej do Wizarda RGB.🙂

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, licho52 napisał(a):

Myślę też że jesteś przyzwyczajony do PSF Newtona - tak jak widać piękne gwiazdy w Twoim NGC 7380.  A w RC to inaczej trochę widać, one mają miękki PSF i nigdy nie będą takie jak w Newtonach.  Ale śmieszna rzecz, pod tymże Wizardem miałem Tobie napisać że masz za mocne gwiazdy i pasowałyby bardziej do Wizarda RGB.🙂

 

No to mam jasność w sprawie wpływu Twojego RC-ka na wygląd gwiazd. Dzięki za tę odpowiedź. :)

W sprawie Wizarda: jak widać wielkość i jasność gwiazdek z mgławicami jest jednak sprawą gustu. Wiem że jaśniejsze gwiazdki trochę deprecjonują mgławice, ale z kolei za słabe gwiazdki wyglądają nienaturalnie (przynajmniej dla mnie). Czy jest jakieś "złote" rozwiązanie dla mgławic i gwiazdek na jednym obrazku? ;)

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za SHO. Piękne barwy (złożenie żółtych i niebieskich) dzięki czemu zdjęcie ma świetną plastykę - nietoperz aż wyrywa się z ram kadru. 🙂

Dodatkowo zacnie pokazałeś zielenie. Są tam gdzie mają być, a nie obejmują swoją dominantą cały kadr i tym samym pozostałe barwy.

Na plakat się świetnie nadaje.

 

Edytowane przez Pyzik
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TUR napisał(a):

Świetne foto jak zawsze !

Osobiście wolałbym chyba zobaczyć więcej detalu nawet kosztem lekkiego szumu ;) 

 

 

Świetne oko! Blur Xterminator poległ na tym kadrze więc dekonwolucja jest tylko cząstkowa co odbija się niestety na poziomie detalu.  Na chwilę obecną algorytm BlurX kompletnie "przegina" krawędzie/kanty mgławicy i tworzą się artefakty.  Jest to unikalna sytuacja związana z szaloną włóknistością mgławicy, w innych kadrach można dobrać tak parametry by efekt był doskonały, w tym niestety nie.

 

Pomogłoby też więcej materiału ale obecnie brak nieba, obiekt ucieka a do tego jest w rotacji 90 st co kłoci mi się z resztą akwizycji.  To nic, wracam tam za rok!

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pyzik napisał(a):

Jestem za SHO. Piękne barwy (złożenie żółtych i niebieskich) dzięki czemu zdjęcie ma świetną plastykę - nietoperz aż wyrywa się z ram kadru. 🙂

Dodatkowo zacnie pokazałeś zielenie. Są tam gdzie mają być, a nie obejmują swoją dominantą cały kadr i tym samym pozostałe barwy.

Na plakat się świetnie nadaje.

 

 

Kwintesencja walki w SHO w jednym zdaniu! Świetnie to ująłęś, tego szukam za każdym razem, czasem udaje się lepiej, czasem gorzej.  Cieszę się że tym razem trafiłem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.