Skocz do zawartości
  • 0

Guiding na Rpi


Behlur_Olderys

Pytanie

Cześć,

Mam bardzo specyficzne zagadnienie:


Sprzęt: EQ6, kamerka T7C, Raspberry pi 4B

 

Chciałbym po prostu połączyć montaż i kamerkę do RPi, a następnie odpalić guiding.

ALE, do RPi chciałbym się podłączyć po WiFi i tak wybrać sobie gwiazdkę czy też inne parametry guidowania.

Tak, żeby wszystko odbywało się z poziomu kanapy :)

 

Oczywiście, mam już w zanadrzu projekt autorskiego softu.... ale... może już coś takiego jest? :D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

https://www.indilib.org/about/ekos.html

Cytat

Connection Mode: Ekos can be started either locally or remotely. Local mode is when Ekos is running in the same machine as INDI server, i.e. all the devices are connected directly to the machine. If you run INDI server on a remote machine (for example, on a Rasperry PI), you need to set the INDI server host and port.

https://www.indilib.org/about/ekos/setup.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

na raspberry Pi i Ekos i Kstarsy masz absolutnie wszystko 

 

tomekL - zobacz czy masz dobry firmware do asi120 - ja walczyłem ze swoją bo się zawieszała - trzeba wrzucić firmware ASI 120 COMPATIBLE

 

a tu filmik jak się prosto steruje - z tym że w środku miałem akcję rodzinną - więc parę minut ze środka nic się nie dzieje ;)

 

Edytowane przez Tadeopulous
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety mam dla ciebie złe wieści 

kamerka T7c z Astroberry Server nie działa tak samo jak Asi 120 USB2, są jakieś problemy ze sterownikami.

U mnie co któraś klatka w guidongu schodziła odwrócona  o180st lub pokazywało się tylko czesć klatki. 
 

Tu masz cały miejscowy wątek 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem jak jest z PHD2, ale z Kstars kamera T7 nie zawsze mi działała i zmieniłem na ASI120MM. Od tamtej pory działa bez problemu. Używam wewnętrznego modułu prowadzenia z Kstars. Ma multistar i prowadzi EQ6R z błędem poniżej 0,5". Sterować można przez interface web Astroberry albo przez VNC. Ja używam przez klienta Kstars na Windows 11.

Edytowane przez apolkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
24 minuty temu, isset napisał(a):

U mnie z kolei T7 + PHD2 na Raspberry śmigała aż miło. Nigdy nie było akcji typu klatka odwrócona czy brak klatki.

 

Sprzedam kamerę T7... :D 

 

 

U mnie dopóki kamera jest podłączona jako jedyne urządzenie na USB to nie ma żadnych problemów. Na Ubuntu i sterowniki ZWO wersja chyba 1.27

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.