Skocz do zawartości

Dokończona NGC 224 spod nieba Bortle 8/9


Gość na chwilę

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Gość na chwilę napisał(a):

Możecie się znęcać do bólu

ale się zastanawiam nad czym???

 

szukałem jakiś niedoskonałości i nie znalazłem..

Równiutko od jednego brzegu do drugiego..

Gwiazdki elegancki....

a ja narzekam na niebo bortle 4/5

Jak na moje oko jest zajęliście. Chciałbym chociaż w 50% zrobić tak piękny  kadr...

Naprawdę fajnie wygląda. 

 

Ciekawe co Koledzy znajda....zaraz jakaś saturacja, za dużo gwiazd hehehe....

Edytowane przez Kriss2022
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość na chwilę napisał(a):

Kiedyś pokazałem samą luminancję, Możecie się znęcać do bólu. Polecam tym, którym sprawia to przyjemność.

 

Nie żeby mi to sprawiło przyjemność, ale jednak uwagę zwrócić może trochę niefortunne dobranie kadru, obarczone zapewne ustawieniem tuby i brakiem możliwości obrotu. 

Druga sprawa to troszkę clickbaitowa poprzednia nazwa wątku, jak również nazwa aktualnego - choć poprawna, to jednak M31 popularniejsza ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, sidiouss napisał(a):

Nie żeby mi to sprawiło przyjemność, ale jednak uwagę zwrócić może trochę niefortunne dobranie kadru, obarczone zapewne ustawieniem tuby i brakiem możliwości obrotu. 

I jakie to ma znaczenie w tym przypadku?? 

 

17 minut temu, sidiouss napisał(a):

jednak M31 popularniejsza ;)

 

Ja nawet nie wiedziałem że Andromeda w inny katalogu to NGC  224. Myślałem że nazewnictwo jest standardowe a nie kazdy po swojemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kriss2022 napisał(a):

Ja nawet nie wiedziałem że Andromeda w inny katalogu to NGC  224. Myślałem że nazewnictwo jest standardowe a nie kazdy po swojemu. 

Czyli cel edukacyjny został osiągnięty :)

Akurat niemal wszystkie Messiery mają swoje numerki w NGC.

  • Lubię 1
  • Kocham 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, polaris napisał(a):

Czyli cel edukacyjny został osiągnięty :)

Akurat niemal wszystkie Messiery mają swoje numerki w NGC.

Dobrze to rozkodowałeś- taki był mój cel- uczyć bawiąc - bawić ucząc :)

@sidiouss zapewniam Cię że gdybym wiedział że ta nazwa będzie clickbaitowa to bym nigdy tak nie nazwał . Fuj ! Obrzydlistwo :) :) :)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, polaris napisał(a):

Czyli cel edukacyjny został osiągnięty :)

Akurat niemal wszystkie Messiery mają swoje numerki w NGC.

Cel edukacyjny tak bo wcześniej myślałem że Messier ma swoje nazewnictwo i nie powtarza się w żadnym katalogu. A teraz wychodzi ze każdy katalog ma znowu swoje nazewnictwo. I następny kolejne swoje..

A potem niewtajemniczony człowiek szuka a co to jest NGC 224... A NO M31 albo PGC 2557, może UGC 454 a może coś innego MCG 7-2-16.... Eh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gość na chwilę napisał(a):

Dobrze to rozkodowałeś- taki był mój cel- uczyć bawiąc - bawić ucząc :)

@sidiouss zapewniam Cię że gdybym wiedział że ta nazwa będzie clickbaitowa to bym nigdy tak nie nazwał . Fuj ! Obrzydlistwo :) :) :)

 

Ja tu sobie na poczekaniu znalazłem tylko do czego się przyczepić ;)

 

35 minut temu, Kriss2022 napisał(a):

I jakie to ma znaczenie w tym przypadku?? 

A takie, że gdyby Maciek obrócił Andromedę o 10-20 stopni, umieszczając ją maksymalnie po przekątnej kadru, to uchwyciłby jej "koniuszki", zwiększając walory estetyczne całej pracy :)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sidiouss napisał(a):

A takie, że gdyby Maciek obrócił Andromedę o 10-20 stopni, umieszczając ją maksymalnie po przekątnej kadru, to uchwyciłby jej "koniuszki", zwiększając walory estetyczne całej pracy :)

Ja myślę że Kolega doskonale o tym widział. To nie jest pierwszak ze sklepu- to już wyższa półka w astrofoto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sidiouss napisał(a):

Nie żeby mi to sprawiło przyjemność, ale jednak uwagę zwrócić może trochę niefortunne dobranie kadru, obarczone zapewne ustawieniem tuby i brakiem możliwości obrotu. 

Druga sprawa to troszkę clickbaitowa poprzednia nazwa wątku, jak również nazwa aktualnego - choć poprawna, to jednak M31 popularniejsza ;)

 

Masz racje z tym kadrem, ale jakbyś prześledził CAŁY wątek to w poprzedniej odsłonie napisałem , że to fotka testowa i że nie będę się napinał. Poza tym mam rotator ( FSQ ma zabudowany) ale z powyższych względów go nie użyłem.

Pozdrawiam

M.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gość na chwilę napisał(a):

Mirek, ale to naturalna pozycja : North is up!

Ależ ja wiem :) To taki mój klasyczny żarcik. No bo przecież nie ma się do czego przyczepić :D W dobie odpustowych zdjęć z cukierkową kolorystyką Twoje jest niezwykle miłe w odbiorze.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość na chwilę napisał(a):

Możecie się znęcać do bólu.

 

Prosto i harmonijnie podane. :) Jak widzę nawet nie usiłowałeś nadmiernie wygasić jasnego jądra galaktyki, co wielu czyni (ja też próbowałem). Ale żeby było tak "prosto podane", trzeba było nieco zabiegów poczynić. Mnie się podoba.

Też ciągle grzebię w swoich wielokrotnie zbieranych materiałach z NGC224 (;)) i nawet udało mi się uzyskać efekt końcowy podobny do Twojego. Nie wrzucam jednak w obawie, że opinie będą mniej więcej takie: eee płaskie jakieś bez kontrastu, nie widać niebieskości w obszarach YSO w ramionach galaktyki, nie mówiąc już o braku wodorków. No i kiepsko skadrowane. ;)

Swojej M31 nie wrzucę już chyba nigdy. Tak dała mi w kość, że się zniechęciłem. Ale ta Twoja (chyba ładna) znów mnie połechtała. ;)

 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.