Skocz do zawartości

[Telescope Live] by zombi


.zombi.

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, .zombi. napisał(a):

1 lub 2 fotki miesięcznie a żeby was nie zamęczać, nie rolować rolki z zdjęciami i nie robić fotek zupełnie do szuflady to będę je wrzucał do tego jednego wątku.

 

Podoba mi się takie podejście przy wykupionych materiałach. Dzięki.

Z chęcią będę wracał tutaj.

 

PS
Na jesienno-ziomową przerwę to może być jakiś sposób na astro-frustrację ;)

Edytowane przez MaPa
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spock napisał(a):

To za 4 eur da się tam zrobić 13h?

 

W okresie próbnym dostajesz 10 kredytów za samą rejestracje i zrobienie samouczków, potem jeden kredyt u nich to € 0 .75. W subskrypcji dostajesz odpowiednio 5,20,50,100,250 kredytów płacąc za subskrypcje odpowiednio więcej. Im wyższa subskrypcja tym większa zniżka na wynajęcie teleskopu na godziny - ale koszty wynajęcia są niewspółmierne do kosztów pobrania już gotowych materiałów (a różnicy nie widać i nie trzeba czekać). Przykładowo 1h LRGB z NGC 1313 z CHI-1, 60cm F6.5 Reflector kosztuje 0,8 kredyta - w zależnością od preferencji można sobie dokupić dodatkowe paczki 1h. Kredyty można dokupić do każdej subskrypcji niezależnie od abonamentu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam tylko, że z tym materiałem już gotowym był problem.

Po pierwsze, nie widziałem tam nic dłuższego niż 2h, najczęściej 1h tylko.

Po drugie, czas naświetlania klatek był o wiele za długi.

Naświetlanie RGB po 300s powodowało, że każda gwiazda była przypalona. Problemem było też to, że niby klatki były po kalibracji już, ale nadal miały problemy. Ślady po satelitach, nie do końca pasujące flaty, czy hot pixele. Niby można pobrać klatki kalibracyjne z danego okresu itd, ale nawet ich ponowna integracja nie pomagała.

 

Pominę też fakt, że część gotowego materiału to jeszcze ze starych CCD (przechodzili na CMOS jakis czas temu) i np. na zdjęciu są całe linie z sygnałem wycięte i wg. nich materiał jest pełnowartościowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, OnlyAfc said:

Ja pamiętam tylko, że z tym materiałem już gotowym był problem.

Po pierwsze, nie widziałem tam nic dłuższego niż 2h, najczęściej 1h tylko.

Po drugie, czas naświetlania klatek był o wiele za długi.

Naświetlanie RGB po 300s powodowało, że każda gwiazda była przypalona. Problemem było też to, że niby klatki były po kalibracji już, ale nadal miały problemy. Ślady po satelitach, nie do końca pasujące flaty, czy hot pixele. Niby można pobrać klatki kalibracyjne z danego okresu itd, ale nawet ich ponowna integracja nie pomagała.

 

Pominę też fakt, że część gotowego materiału to jeszcze ze starych CCD (przechodzili na CMOS jakis czas temu) i np. na zdjęciu są całe linie z sygnałem wycięte i wg. nich materiał jest pełnowartościowy.

 

To niestety jest loteria.

Wspominal juz o tym Slawek @diver

Ja mam wlasnie material nad ktorym pracuje z ktorego nie da sie usunac sladow po satelitach. Zadne metody stakowania nie pomagaja.

Czasem trafia sie material idealny, a czasem nie. Zlozylem do nich skarge raz na super slabej jakosci material to mi koles odpisal, ze on nic takiego nie dostrzega 🤔

Nie zamierzalem wdawac sie w zdalna dyskusje wiec odpuscilem.

Na chwile obecna mam subskrypcje, ale nie wiem jak dlugo.

Z moich obecnych doswiadczen moge tylko podpowiedziec by unikac zdjec szerokich kadrow gdzie problemow zdaje sie byc wiecej.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, OnlyAfc napisał(a):

Ja pamiętam tylko, że z tym materiałem już gotowym był problem.

 

Potwierdzam, nie są to perfekcyjne materiały, i nie zawsze jest tyle ile by się chciało - widać to przykładowo tutaj 

ale jest możliwość przeglądnięcia materiałów w niskiej rozdzielczości wiec nie jest tak ze kupujesz kota w worku - mam taką roboczą teorię że są to takie wypełniacze dziur w slotach kiedy teleskop nie jest wynajęty na godziny.

Te materiały gotowe jak się bierze to własność plików źródłowych nie przechodzi na kupującego i nie możesz zrobić z nimi co chcesz - inaczej jest z materiałami z sesji podczas których wynajmujesz teleskop - wtedy są one tylko Twoje.

 

Ale w obu przypadkach fotka wynikowa jest tylko Twoja i masz do niej pełne prawa z zastrzeżeniem ze musisz dodawać info że materiał źródłowy jest z Telescope Live.

 

 

Edytowane przez .zombi.
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też ściągnąłem materiał z tej stronki:

Telescope Specification

Model: Takahashi FSQ-106EDX4
Aperture: 106 mm
Focal Length: 382 mm
F-ratio: 3.6 (with 0.73x focal reducer)
Mount: Paramount MX+
Minimum elevation: 30 degrees

CCD Camera Specification (SPA-1-CCD, discontinued in January 2023)

Model: FLI PL16083
Pixel Size: 9 μm
Pixel Array: 4096 x 4096
Pixel Resolution: 4.74 arcsec/pixel
Field of View: 324 x 324 arcmin
Filters: Astrodon Luminance, Red, Green, Blue, Halpha, SII, OIII 
Position angle: [TBC]
Binning: 1 

 

Ha: 20x600s

OIII: 24x600s

SII: 26x600s

Łączny czas ekspozycji 11,6h

Obróbka PixInsight.

Crescent Nebula.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, blazer1983 napisał(a):

Ostatnio też ściągnąłem materiał z tej stronki:

Telescope Specification

Model: Takahashi FSQ-106EDX4
Aperture: 106 mm
Focal Length: 382 mm
F-ratio: 3.6 (with 0.73x focal reducer)
Mount: Paramount MX+
Minimum elevation: 30 degrees

CCD Camera Specification (SPA-1-CCD, discontinued in January 2023)

Model: FLI PL16083
Pixel Size: 9 μm
Pixel Array: 4096 x 4096
Pixel Resolution: 4.74 arcsec/pixel
Field of View: 324 x 324 arcmin
Filters: Astrodon Luminance, Red, Green, Blue, Halpha, SII, OIII 
Position angle: [TBC]
Binning: 1 

 

Ha: 20x600s

OIII: 24x600s

SII: 26x600s

Łączny czas ekspozycji 11,6h

Obróbka PixInsight.

Crescent Nebula.jpg

Tytuł wątku to jednak - [Telescope Live] by zombi ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2023 o 00:09, .zombi. napisał(a):

Crab Nebula - M1, SHO, 6H

 

Ładna ta Twoja obróbka Przemek. :)

Ja nie pobrałem sobie Kraba, bo jest swobodnie dostępny na naszym niebie, więc z naszego nieba muszą go w końcu pozyskać. Oczywiście nie w takiej skali.

 

W sumie to nie tajemnica, że kilka osób kupuje materiał w TelescopeLive. Ale po co robić im darmową reklamę, umieszczając ich znak firmowy w tytule wątku i na fotkach? Gdybym dostawał od nich materiał gratis, czułbym się jakoś zobowiązany do podania jego źródła. Ale przecież gratis nie dostaję...

Edytowane przez diver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, diver napisał(a):

 

Ładna ta Twoja obróbka Przemek. :)

Ja nie pobrałem sobie Kraba, bo jest swobodnie dostępny na naszym niebie, więc z naszego nieba muszą go w końcu pozyskać. Oczywiście nie w takiej skali. ;)

 

Dzięki ! Co do obiektów to mam podobne podejście i samego Kraba też bym chciał zrobić osobiście ale to nie sprzętem którym dysponuje - może kiedyś a na razie Telescope Live :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Miesilmannimea napisał(a):

W sumie ...co za różnica?

 

Nie wiem czy to dobre słowo ale mentalnie żadna w praktyce jednak dosyć duża:

- 24 h materiału z półki możesz kupić za 11 kredytów podczas gdy wynajęcie teleskopu na 1 h kosztuje 120 kredytów

- na półce w sklepie jest to co jest i może Ci pasować, może być w kiepskiej jakości lub może tego nie być wcale, wynajmując teleskop masz "pełna" kontrolę nad tym co kupujesz - takie uszyte na miarę zamiast produkcji taśmowej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Miesilmannimea napisał(a):

A jak czegoś nie ma na półce to już trzeba zamówić, dowiozą na miejsce :)

 

No mniej więcej tak ALE mają tam taki program wyboru obiektów które trafią na półkę "SUGGEST NEW OBSERVATIONS" i tu masz jakiś tam wpływ na to co wejdzie na produkcję, wybór jest teoretycznie demokratyczny :)

 

ale oni teraz maja na półce [5959] różnych OBSERVATIONS wiec nie ma specjalnie na co narzekać :) 

Edytowane przez .zombi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.