Skocz do zawartości

Astronocnik. Podcast na początek przygody?


Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że kontrowersje kwitną... 

 

Ton z innej strony - zmiana nazwy jest problemem, bo wymaga zmiany RSS podcastowego... Co powoduje, z grubsza, otwarcie podcastu od nowa. 

 

Dla mnie Astronocnik jest okej, bo w zamyśle odnosił się do nocy... dopiero kolejne skojarzenia były z toaletą. 

Mnie nie razi... Może i Wam się opatrzy i przyzwyczai? 

 

W końcu Apple to też nie jest sad pod Grójem... 🤔 

  • Lubię 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, FilipOgorzelski napisał(a):

Wybacz, ale to tak nie działa.


Dzięki za uświadomienie mi tego ;) Rozumiem, że masz jakieś własne doświadczenie w tworzeniu podcastów, albo innego contentu dla publiczności, i to na tej podstawie objaśniasz innym, jak to działa, a jak nie? ;) Jeśli tak, to podziel się, proszę, swoim doświadczeniem, chętnie się dowiem czegoś nowego :D

A w międzyczasie podtrzymuję moją opinię - kluczową sprawą jest to, żeby robić content w zgodzie z sobą samym. Żeby robić to co się lubi, tak jak się lubi. Bo wtedy twórca jest autentyczny, to, co robi sprawia mu radość, a słuchacze to czują, i też łapią ten pozytywny klimat.

Najlepszym przykładem, że działa to właśnie tak jak piszę, jest niniejszy wątek, i dyskusja o tym, czy w tytule powinien być nocnik. Część ludzi mówi, że spoko i że fajny pomysł, inni uważają, że to jest nietrafione. I jest ich mniej-więcej pół na pół. I co ma w takiej sytuacji zrobić autor, który chciałby zaspokoić potrzeby jak największej liczby widzów? Usunie nocnik - będzie źle, zostawi nocnik - też niedobrze. A jeśli zamieni nocnik na jakąś inną nazwę, to zaraz się znajdą kolejni, którym akurat ten nowy pomysł nie będzie pasował. I tak dalej, i tak dalej.

Dlatego w takiej twórczości to sam twórca powinien być dla siebie drogowskazem. Robić tak, jak czuje, i nie oglądać się zanadto na opinie, bo niezadowoleni zawsze się trafią, a nie da się zadowolić wszystkich. Oczywiście, że należy zwracać uwagę na opinie słuchaczy, ale bez przesady. To nie oni decydują o tym, czy twórca ma coś ciekawego do powiedzenia.

 

4 godziny temu, FilipOgorzelski napisał(a):

To musi się jakkolwiek zwracać - niekoniecznie finansowo, ale niech się podoba i niech są jakieś cyferki.

 

Cyferki nie przychodzą dlatego, że od początku zadaje się widzom pytanie "A czy chcecie mnie słuchać?", tylko dlatego, że konsekwentnie i przez dłuższy czas tworzy się wartościowy content. Jeśli ktoś przynudza, albo po kilku audycjach kończą mu się pomysły, to żadne ankiety wśród słuchaczy tego nie zmienią.

Edytowane przez Piotr K.
  • Dziękuję 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, FilipOgorzelski napisał(a):

 

>Dzięki za uświadomienie mi tego ;) Rozumiem, że masz jakieś własne doświadczenie w tworzeniu podcastów, albo innego contentu dla publiczności, 

 

Od 3 lat pracuję w mediach. 

 

Autor wątku i podcastu chciał rady, więc udzielam. 

Przyznaj sam przed sobą - klikniesz z zaciekawieniem na coś o nazwie AstroNocnik? Czy raczej coś o nazwie AstroFaza, SciFun, Nauka to Lubię itp? Nazwa ma budzić skojarzenia pozytywne, a nie kojarzyć się w pierwszej kolejności z ekskrementami, a dopiero gdzieś tam potem z nocą.

Już lepiej skrócić nazwę do AstroNocnik  - kojarzy się z astronomią, nocą, nocą astronomiczną itp.

Ok więcej się nie wypowiadam :) 

 

 

 

Wypowiadaj się, nie zwracaj uwagi na toksyczne wypowiedzi tego użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

5 minut temu, FilipOgorzelski napisał(a):

Od 3 lat pracuję w mediach.


A ja przez ok. 7 lat prowadziłem kanał na YouTube, który obecnie ma ok. 29 mln wyświetleń i ok. 70 tys. subskrypcji. I przez kilka lat było to moje główne źródło dochodu. Zacząłem robić filmy dlatego, że mi to sprawiało przyjemność. Nazwę wymyśliłem zupełnie wbrew wszelkim zasadom tworzenia nazw, ale mi pasowała i wg mnie dobrze oddawała treść kanału - "Definite Aquascape TV". Ani tego zapamiętać, ani powtórzyć po pierwszym przeczytaniu. A jednak po kilku latach konsekwentego wrzucania filmów doszło do tego, że na targach w Hanowerze czy Norymberdze ludzie rozpoznawali mnie nawet po głosie - "A, to ty jesteś z tej telewizji internetowej!". No tak, ja :)

To doświadczenie nauczyło mnie, że ludzie są różni, widzom się podobają naróżniejsze rzeczy, i nigdy nie jest się w stanie przewidzieć, co konkretnie się spodoba. A przynajmniej mi się to nigdy nie udawało - robiłem od czasu do czasu filmiki, które w teorii miały stać się wiralami, ale akurat one wyświetlały się najgorzej :D A najlepiej wyświetlały się te filmy, które robiłem na spontanie, tak jak czułem. Bez oglądania się na to, że od czasu do czasu były jakieś głosy krytyczne (choć szczerze powiedziawszy, w zasadzie ich nie było).
 

6 minut temu, FilipOgorzelski napisał(a):

Przyznaj sam przed sobą - klikniesz z zaciekawieniem na coś o nazwie AstroNocnik?

 

Nie muszę przyznawać, bo "zagłosowałem nogami" (w tym przypadku - rękami :) ), to znaczy kliknąłem w pierwszy post tego wątku, żeby zobaczyć o co chodzi :)

 

8 minut temu, FilipOgorzelski napisał(a):

Nazwa ma budzić skojarzenia pozytywne, a nie kojarzyć się w pierwszej kolejności z ekskrementami, a dopiero gdzieś tam potem z nocą.

 

Tylko widzisz, skojarzenia mają to do siebie, że każdy może mieć inne. Akurat Tobie  nocnik kojarzy się z ekskrementami. Ale pierwsze co przyszło do głowy mnie to noc. Na trop ekskrementów naprowadził mnie dopiero dźwięk spłuczki - i dlatego napisałem, że tak mi się to kojarzy. A inni w ogóle nic nie mają przeciwko, albo nawet nie zwrócili na to uwagi. Fajnie, że ludzie mają różne skojarzenia, i fajnie, że o tym tu piszemy - @mstaniek ma szerszy kontekst, a podcast niech sobie robi po swojemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, FilipOgorzelski napisał(a):

Dobra szkoda nerwów. 

Powodzenia z podcastem życzę.

 

Filipie, nie chodzi o nerwy, a o przyjemność. Nie pozwól sobie jej odebrać.

NIe chciałem nikogo obrazić nazwą i... i już zaszło to tak daleko w tej dyskusji, że pewnie się tego nie "odzobaczy".

WIęc... niech żyje. Albo zdechnie, albo przeżyje. Czas pokaże 🙂

 

Ze swojej strony postaram się, żeby "znamię" nie przeniosło się na wartość 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro autor otworzył wątek i poprosił o opinie to zakładam, że brał pod uwagę każdy scenariusz zmian ;) Osobiście bym nazwał inaczej, ale to decyzja autora. Już teraz widać, że zamiast o zawartości podcastu piszemy o nazwie, a powinno być odwrotnie. Linka do profilu wrzuciłem na dość sporej grupie astro na Discordzie, komentarzy nie brakowało, ale dotyczyły niestety tylko nazwy… plus takie obrazki :) Oczywiście to żadna wyrocznia.

 

Działaj zgodnie z własnym sumieniem i bądź autentyczny, to najważniejsze :)

 

Z.png

Edytowane przez Paweł Sz.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
39 minut temu, mstaniek napisał(a):

 

Hmm... Już 3 się ukazały 🤔 

Subskrybuj w aplikacji do podcastów i będziesz na bieżąco 😇

 

https://pod.link/1726419010

 

No dobra, widzę - dodałem sobie do obserwowanych na Spotify, ale widzę że apka nie wrzucała żadnych powiadomień w tym zakresie :D 
Wrzucaj może jeszcze posta na forum jako update :D 

 

ps. będzie dziś słuchane ;)

Edytowane przez Paweł Sz.
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.