Skocz do zawartości

XXI Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Zapisy!


Rekomendowane odpowiedzi

Mam bardzo dobrą informację. Firma Teleskopy.pl wyraziła chęć wypożyczenia refraktora Askar Apo 185mm do testów na czas zlotu. 

Każdy zainteresowany będzie mógł popatrzeć i wyrobić sobie zdanie na temat optyki. 

Chętnie przywiozę refraktor na zlot i będę czuwal, aby mu się nic nie stało. Potrzebujemy kogoś kto zapewni montaz klasy min. AZ EQ6, EQ6, EQ6R z odpowiednią ilością przeciwwag raz przedłużką pręta przeciwwagi. Na moim AM3 nie pojedzie :)   

Prośba o info kto byłby tak miły i udostępni montaż ? 

 

  • Lubię 5
  • Kocham 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, dobrychemik napisał(a):

Miało być w Bukowcu ciekawe porównanie refraktorów 140mm (Tek, CFF, Askar), ale w niedzielę @Marcin_G chwilę popatrzył na Askara 140, tu dotknął, tam coś pokręcił, po czym stwierdził, że jednak swojego Teka na zlot nie weźmie :D 

Ja po prostu zostałem przytłoczony: w jednym pokoju były: kawa, ciasto, Oskar i dwa Askary - nie podejmuję się stanąć do pojedynku :)

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, TUR napisał(a):

Mam bardzo dobrą informację. Firma Teleskopy.pl wyraziła chęć wypożyczenia refraktora Askar Apo 185mm do testów na czas zlotu. 

Każdy zainteresowany będzie mógł popatrzeć i wyrobić sobie zdanie na temat optyki. 

Chętnie przywiozę refraktor na zlot i będę czuwal, aby mu się nic nie stało. Potrzebujemy kogoś kto zapewni montaz klasy min. AZ EQ6, EQ6, EQ6R z odpowiednią ilością przeciwwag raz przedłużką pręta przeciwwagi. Na moim AM3 nie pojedzie :)   

Prośba o info kto byłby tak miły i udostępni montaż ? 

 

 

Trzeba zorganizować nocne czuwanie (dzienne też), by jakiejś dywersji nie było.

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TUR napisał(a):

Jeżeli nikt się nie zgłosi, to tuby nie ma sensu zabierać. 

W trybie awaryjnym możemy w rogu jadalni ze stołów i zasłon okiennych zaaranżować mały ołtarzyk! Każdy zlotowicz będzie mógł 185-ce oddać cześć, przyklęknać i wyznać swe grzechy, że ma tyko Takahashi, TECa lub TMB. Zabiorę świece i kadzidełka.

:notworthy:

 

A tak poważnie - opcja wypożyczenia takiego teleskopu doskonale uwidacznia, jaki problem czyha na potencjalnego użytkownika: jeśli cena samego A185 nie jest jeszcze barierą, to już cena ref + montaż + statyw/słup może dla wielu być nie do przeskoczenia

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wezmę ze sobą także AZEQ-6 do obserwacji z moim 12” newtonkiem. Statyw Berlebach, pier do niego i 4 przeciwwagi. Jakby coś to reszta na priv. Aha mam tez bino i kilka par okularow, ale zakładam ze to już macie.

 

Edytowane przez dimis
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2024 o 14:42, TUR napisał(a):

Mam bardzo dobrą informację. Firma Teleskopy.pl wyraziła chęć wypożyczenia refraktora Askar Apo 185mm do testów na czas zlotu. 

Każdy zainteresowany będzie mógł popatrzeć i wyrobić sobie zdanie na temat optyki. 

Chętnie przywiozę refraktor na zlot i będę czuwal, aby mu się nic nie stało. Potrzebujemy kogoś kto zapewni montaz klasy min. AZ EQ6, EQ6, EQ6R z odpowiednią ilością przeciwwag raz przedłużką pręta przeciwwagi. Na moim AM3 nie pojedzie :)   

Prośba o info kto byłby tak miły i udostępni montaż ? 

 

Mogę zabrać NEQ6.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minutes ago, dobrychemik said:

EQ6 ma chyba węższy pręt, taki jak heq5? Takie też mam, mógłbym wziąć.

EQ6 ma dokładnie taki sam pręt jak em200. Problem taki, że pręt z EQ6 ma inny gwint przedłużający i nie przedłuży się nim tego z em200. To może kolega @apolkowski niech weźmie swojego NEQ6 a ja mogę wziąć przedłużkę i przeciwwagi. Zakładam, że NEQ6 i EQ6 są kompatybilne.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@apolkowski Andrzej weź proszę zatem EQ6 z zasilaniem. 

@tomekLTomek weź pls przedłużkę i dodatkowe przeciwwagi. W sumie pewnie będą potrzebne 3 sztuki. 

To temat montażu mamy ogarnięty. Wezmę swoje okulary 30mm, 14mm, 9mm, 5mm, ale przydałby się jeszcze porządny okular 40mm i kątówka. Moja jest raczej marna. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, TUR said:

@apolkowski Andrzej weź proszę zatem EQ6 z zasilaniem. 

@tomekLTomek weź pls przedłużkę i dodatkowe przeciwwagi. W sumie pewnie będą potrzebne 3 sztuki. 

To temat montażu mamy ogarnięty. Wezmę swoje okulary 30mm, 14mm, 9mm, 5mm, ale przydałby się jeszcze porządny okular 40mm i kątówka. Moja jest raczej marna. 

Mam panoptica 40mm, wezmę. Kątówkę też wezmę, mam WO.

Edytowane przez tomekL
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.