Skocz do zawartości

Lornetka DO Extreme ED 7x50


dja.obserwator

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, dja.obserwator napisał(a):

A no wiadomo,daleko do Fujinona 😁

 

Test Fujinon 7x50

https://www.optyczne.pl/index.html?test=lornetki&test_l=257

 

Test DO Extreme ED 7x50 

https://www.optyczne.pl/index.html?test=lornetki&test_l=266

 

Nie porównuj DO EX 7x50 z Fujinonem 7x50 tylko z WO 7x50ED .

Nie rozumiem dlaczego DO zarówno w lornetkach 7x50 jak i 10,5x70 daje gorsze warstwy (niższa sprawność optyczna) niż w lornetkach 10x50 i 15x70 .

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Qrczak99 napisał(a):

Nie porównuj DO EX 7x50 z Fujinonem 7x50 tylko z WO 7x50ED .

Nie rozumiem dlaczego DO zarówno w lornetkach 7x50 jak i 10,5x70 daje gorsze warstwy (niższa sprawność optyczna) niż w lornetkach 10x50 i 15x70 .

 

Lornetka William Optics 7x50 ED produkcji Tajwańskiej gorzej wypada na testach niż DO extreme ED 7x50 😮

 

 

Edytowane przez dja.obserwator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dja.obserwator napisał(a):

 

Lornetka William Optics 7x50 ED produkcji Tajwańskiej gorzej wypada na testach niż DO extreme ED 7x50 😮

 

 

 

WO 139,7 punktów ... DO 132,8 punktów . Różnica mała ale jednak na korzyść WO . 

Niepokoi mnie coś innego. Dotychczas wszystkie lornetki Kolegi miały punktowe gwiazdy aż po sam brzeg, a tylko DO ma punktowe prawie po sam brzeg :) .

Edytowane przez Qrczak99
dopisek
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Qrczak99 napisał(a):

 

WO 139,7 punktów ... DO 132,8 punktów . Różnica mała ale jednak na korzyść WO . 

Niepokoi mnie coś innego. Dotychczas wszystkie lornetki Kolegi miały punktowe gwiazdy aż po sam brzeg, a tylko DO ma punktowe prawie po sam brzeg :) .

Ogólnie to są stare z przed lat testy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dja.obserwator napisał(a):

 

Lornetka William Optics 7x50 ED produkcji Tajwańskiej gorzej wypada na testach niż DO extreme ED 7x50 😮

 

 

To nie żadna produkcja tajwańska, wszystko jest z Kunming United Optics w ChRLD.

A różnice, to raczej zwykły rozrzut jakościowy między seriami. Pewnie pomiędzy samymi Deltami Extreme ED tego samego modelu też taki jest.

 

Edytowane przez Ajot
  • Lubię 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Qrczak99 napisał(a):

 

WO 139,7 punktów ... DO 132,8 punktów . Różnica mała ale jednak na korzyść WO . 

Niepokoi mnie coś innego. Dotychczas wszystkie lornetki Kolegi miały punktowe gwiazdy aż po sam brzeg, a tylko DO ma punktowe prawie po sam brzeg :) .

Też się nad tym zastanawiam. 😜

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nikomu nie zabraniam kupować Fujinona za 3500 tysiąca jak kto chce niech se kupi i cieszy z dożywotnią gwarancją,bo mnie extreme ED 7x50 wystarczy w tej cenie 😁 naprawdę obraz w extreme jest dużo lepszy od tradycyjnej lornetki titanium 7x50 zwykłym szkłem 😮 

 

Japończyk chińczyk tajwanczyk co za różnica 😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dja.obserwator napisał(a):

Faktycznie ten Fujinon wymiata optykę 😮 https://fotopoker.pl/fujifilm-lornetka-fujinon-7x50-fmtr-sx.html

Nigdy nie używałem Fujinona 7x50, ani DO 7x50, ale mam DO 10x50 i Fujinona 16x70. Dzięki temu że mam ptasią obsesję i trochę znam to środowisko miałem okazję porównać te lornetki z odpowiednikami Fuji i DO. Niestety tylko w dzień.

Zarówno 10x50, jak i 16x70 jest duża różnica na korzyść Fuji, szczególnie jeśli chodzi o nieostrość brzegową. W obu Delta traci ostrość mniej więcej od 70% pola, a Fuji jakoś od 85-90%. Tak dosłownie na oko, bo nie mierzyłem, tylko moje odczucia. Mam takie wrażenie , że na dole pola w DO jest gorzej niż po bokach i na górze, nie wiem, może to złudzenie.  AC chyba jest na podobnym poziomie, ale patrzyłem w dzień  na ptaki na jeziorze, a nie na nocne niebo. Jakieś zakrzywienia itp. to w ogóle mnie nie interesują wiec nie porównywałem, natomiast jakość wykonania na plus do Fuji. Mimo że Delta 10x50 jest gorsza od Fuji nie mam zamiaru jej wymieniać na Fuji, nie będe popadał w lornetkową paranoję. 

Jeszcze zabawne, wielu ptasiarzy i mysliwych nawet nie wie, że lornetka może służyć do obserwacji nocnego nieba, a często kupują sobie lornetki typowo astronomiczne.

Edytowane przez Ajot
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając wcześniej  lornetkę myśliwską DO titanium 7x50 to dla lewego oka nie mogłem dostroić ostrość w pokrętłem w centralnej osi a dla prawego oka ustawienie dioptrii +/- 5 była idealna ostrość lepiej niż w lewym oku dla gwiazd  😁 teraz posiadając lornetkę DO extreme ED ustawienie ostrości dla obu oczu prawy i jak lewy wypada ostrość idealnie na gwiazdach a szczególnie dla prawego oka gwiazdy pięknie punktowe jak żyletka dopria +/- 5 😁

Edytowane przez dja.obserwator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.