Skocz do zawartości

Rozeta SHO


Rekomendowane odpowiedzi

Tam oczywiście jest dużo wodoru natomiast pójście w taką czerwień po całości w tych częściach słabszych poza mgławicą i na obrzeżach uważam za wizje autorską :) Plus jest taki że na plakat dobrze się komponuje.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Afur napisał(a):

Ale kolory, wow! Mam alpt HaO w połączeniu z HbS i odpowiednią obróbką daje taki efekt ? Muszę dokupić :)  Możesz napisać coś więcej o technice składania kolorów?

Każdy kanał wyciągam osobno jako czarno biały i później używam skryptu SHO-AIP by stworzyć kompozycję którą poźniej koloryzuje "do smaku" w zależności od nastroju i fazy księżyca.😄.  Fakt że siarka obowiązkowa jest do SHO a to oznacza ALP-T HbS.

 

11 godzin temu, MaPa napisał(a):

Tam oczywiście jest dużo wodoru natomiast pójście w taką czerwień po całości w tych częściach słabszych poza mgławicą i na obrzeżach uważam za wizje autorską :) Plus jest taki że na plakat dobrze się komponuje.

 

10 godzin temu, tex88 napisał(a):

Lubię twoją obróbkę niestety dla mnie tym razem zbyt cukierkowo

9 godzin temu, benek napisał(a):

A może jednak pokazać trochę tła na tym zdjęciu, dodać kontrastów, lekko wyostrzyć i wypośrodkować nasycenie... ? ! 

 

Dobrze ujęte, to wizja autorska Panowie, może z pewnym przymróżeniem oka. Z założenia niekonwencjonalna gdyż to popularny obiekt i szukam 3-ciej drogi.😄

 

10 godzin temu, .zombi. napisał(a):

Cytując słowa piosenki - LSD hera koka i hasz - bardzo brawurowa interpretacja 😉

 

7 godzin temu, PrismoSal napisał(a):

Pięknie, jakbym podleciał do Rozety w Elite: Dangerous, tam kolory potrafią mocno się uwypuklić przy zbliżeniu się.

Zdecydowanie bardziej po stronie artystycznej wizji niż realnego obrazu i mnie sie podoba :)

 

Cieszę się! Nie spodziewałam się że pójdę w tym kierunku chociaż nie chciałam jej robić konwencjonalnie gdyż każdy taką ma.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2024 o 08:52, MaPa napisał(a):

natomiast pójście w taką czerwień po całości w tych częściach słabszych poza mgławicą i na obrzeżach uważam za wizje autorską :)

 

Pełna zgoda. Aby to jakoś zobrazować, wspiąłem się na wyżyny moich umiejętności obróbki i...dodałem winietę na telefonie. Autora z góry przepraszam za taką poglądową abominację 😬

 

IMG_20240605_100949mini.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.